Шерон Стоун го смени имиџот – завчера објави слики и покажа како изгледа на 65 години

0

Шерон Стоун со 65 години сè уште е една од најпознатите и најубави ѕвезди во Холивуд.

Нејзината рутина за убавина, која ѝ пркоси на возраста, ја одржуваше да изгледа чудесно со децении, и не е тајна дека таа одлично се грижи за својата кожа.

Овде, ќе ги погледнеме тајните за убавина кои ja одржуваат Шерон Стоун да изгледа толку младешки и блескавo.

Прво и основно, Шерон Стоун цврсто верува во моќта на кремот за сончање. Го користи секој ден, без разлика на временските услови. Таа, исто така, носи капа со широк обод кога е на сонце за да го заштити лицето од штетните зраци.

Шерон Стоун се колне и во добра рутина за нега на кожата. Таа ја чисти кожата двапати дневно, а еднаш неделно користи нежен пилинг за кожата да и изгледа мазна и чиста.

Таа исто така користи хидратантна крема со заштитен фактор за да ја одржува кожата хидрирана и заштитена.

Покрај рутината за нега на кожата, Шерон Стоун се грижи и за своето тело од внатре. Таа јаде здрава, урамнотежена исхрана и пие многу вода за кожата да и изгледа што подобро.

Таа, исто така, зема додатоци во исхраната, за да се осигура дека нејзиното тело ги добива сите хранливи материи што му се потребни.

Конечно, Шерон Стоун исто така се грижи да се одмора. Секоја вечер спие најмалку осум часа, а во текот на денот одвојува време и да се опушти. Таа, исто така, се грижи да прави паузи од нејзиниот напорен распоред за да им даде на телото и умот шанса да се регенерираат.

Рутината за убавина на Шерон Стоун, која им пркоси на годините, е доказ за моќта да се грижиш за себе. Следејќи ги нејзините едноставни совети, и вие можете да ја одржите вашата кожа младешки и блескава во годините што доаѓаат.

Шерон Стоун е икона, актерка која е во очите на јавноста со децении. Нејзиниот стил еволуираше со текот на годините, од нејзините рани денови како модел до нејзиниот сегашен статус.

Во 1980-тите, Стоун беше позната по нејзиниот класичен, безвременски стил. Таа често носеше скроени костуми и фустани во неутрални бои, додатоци со бисери и накит. Нејзината коса обично беше стилизирана во елегантен боб или во обемна блескавост.

Во 1990-тите, Стоун почна да експериментира со похрабри изгледи. Таа го прифати трендот на гранџот, облечена во фланелни кошули и искинати фармерки. Таа, исто така, почна да експериментира со боја, облечена во светло црвена и сина боја.

Во 2000-тите, Стоун почна да прифаќа погламурозен изглед. Таа често носеше дизајнерски тоалети и фустани во светли бои и смели принтови. Таа, исто така, почна да експериментира со различни фризури, од елегантни бобови до долги, брановидни прамени.

Денес, Стоун продолжува да експериментира со нејзиниот стил. Таа често носи класични силуети во светли бои и смели принтови.

Таа, исто така, сака да се украсува со накит и храбар шминка. Нејзината коса обично е стилизирана во елегантен боб или во обемна блескавост.

Стилот на Шерон Стоун еволуираше со текот на годините, од класичен и безвременски до смел и гламурозен. Таа продолжува да експериментира со својот изглед, прифаќајќи ги трендовите и поместувајќи ги границите на модата.

Стоун неодамна дебитираше со нов изглед кој беше опишан како „напнат и модерен“. Таа ги заменила нејзините препознатливи русокоси прамени за елегантен, темен боб и е видена како носи смела шминка. Нејзиниот нов изглед е пофален за неговата самодоверба и софистицираност.

Новиот изглед на Стоун ги инспирира жените од сите возрасти да ризикуваат со својот стил и да не се плашат да се изразат. Таа покажува дека годините не се пречка за да се биде модерен и дека е можно да изгледате стилски и модерно на која било возраст.

Новиот изглед на Стоун ги инспирира жените да ја прифатат сопствената убавина и да бидат сигурни во сопствената кожа. Таа покажува дека убавината доаѓа во сите облици и големини и дека е важно да се чувствувате удобно во сопствената кожа.

Стоун отворено зборуваше за своето искуство на стареење во очите на јавноста. Таа рече дека „не се плаши од стареење“ и дека е „благодарна за мудроста и искуството што доаѓаат со годините“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)

Претходна статијаНовинарот Мишко Иванов се врати во родниот град со сопругата- има посебен повод за тоа (ФОТО)
Следна статијаНа село, со шамија на глава- Адријана Алачки не сме ја виделе во вакво издание (ФОТО)