Познатата српска пејачка се соочува со тешка дијагноза, докторот ѝ забранил да зборува

0

Некогаш популарната пејачка, Славица Чуктераш, по мажењето со фудбалерот Владимир Аврамов го остави микрофонот настрана и му се посвети на семејството.

Славица има кажано дека не ја споделува ќерката на социјалните мрежи, бидејќи е многу мала.

Пејачката Славица Чуктераш потполно се повлече од јавноста. Имено, таа стана мајка на малечката Викторија, и му се посвети на мајчинството, но од време навреме се огласува на социјалните мрежи.

Славица живее со својата ќерка во Нови Сад, а многумина се прашуваа од што живее сега, бидејќи панде мијата се одрази најмногу на музичарите. Иако не ја навела финансиската состојба, пејачката признала дека го има луксузот во одредени денови да лежи и да не прави ништо.

„Се заљубив во Нови Сад, таму се роди моето дете и го прифатив како мој град, кој добро го запознав и се забавував во него.

Кога Викторија е со мене, кога не е со татко и, станувам во 15 до 7 пијам брзо кафе, ја спремам за во градинка, па ја носам кога ќе се вратам го шетам кучето и после ми почнуваат обврските.

Секогаш имам што да правам. Ама кога нема тогаш се излежавам по цел ден, на никого не се јавувам“, рече Славица и рече дека нејзината наследничка ги собрала и мамините особини, но некои и од тато.

,,Првата работа што решив за неа е да не ја изложувам на медиумите бидејќи таа ќе си одлучува што не сака луѓето да знаат за неа.

Нејзиниот живот го оставив во нејзини раце, ја оставив да биде чист Но мое е да ја задржам во тајност дотогаш бидејќи можеби утре ќе сака да биде доктор, пилот.

Тоа беше договорот меѓу мојот поранешен сопруг и мене кога бев бремена“, рече пејачката, а на прашањето за второто дете рече:

„Би сакала, но тоа е едноставно невозможно. И мислам дека сум премногу стара за тоа“.

Иако не сака да зборува за својот емотивен статус, таа призна дека моментално нема партнер, и дека и недостига, но сепак се навикна на осаменоста.

„Мојот љубовен статус е во минус, да не дојдам на нула и да не зборувам за плус (се смее). Се уште не гледам некој што би можел да ми го привлече вниманието на тој начин.

Можеби ми недостига понекогаш, но најлошото е што сум навикната на осаменост. Малку ме плаши.

Знаеш што велат постарите, никогаш не прашувај, не брзај, само ќе дојде, а ако дојде, кога, но ако продолжи вака – нема“, заклучи пејачката.

Кога првпат се појави на натпреварот на „Sвезде Гранда“, сè гледаше дека Славица Чуктераш ќе биде една од најбараните пејачки во регионот.

Така и беше, но сепак, Славица набрзо се соочила со тешка болест, поради која решила да се повлече од сцената на одредено време.

Иако болеста на Славица Чуктераш ја спречи пејачката одреден период да ја продолжи блескавата кариера, таа успеа да создаде семејство и да добие ќерка. А кога почувствувала дека здравјето ѝ се подобрило, Славица решила да се врати на сцената со голем стил.

Но, набрзо дознала за новата дијагноза, а моменталната болест на Славица Чуктераш повторно ја натерала пејачката да направи пауза кога е музиката во прашање, за што ги известила своите следбеници на Инстаграм.

– Како пејач, најтешкото нешто што може некој да ти го каже е „Не смееш да пееш!“ Ниту да зборуваш преку ден, да зборуваш тивко, само ако има навистина потреба. Вдишување со кортикосте роиди, адреналин, пантенол и разни средства.

Цигари ни случајно (тука се качувам плус 10 кила за месец сигурно). Искрено, ова ми беше најтешко кога вечерва од ОРЛ слушнав дека имам задебелување на гласните жици и дека треба со голема дисциплина да работам на нивното закрепнување.

Потценување е да се каже дека сум тажна, бидејќи ова ми се случува првпат и дека се откажуваат настапи до целосно закрепнување – напиша синоќа Славица, која очигледно е многу депримирана.

Претходна статијаКарлеуша и Ана Николиќ прво се правеа лом јавно, а сега се смирија- дали навистина или само за реклама?
Следна статијаЗоки Фаци откри низ што поминувале тој и Лила: Сестро ма, никој не се поздравува со нас…