Ќерките на Саша Матиќ ја фрлија во сенка цела сала – дојдоа исто облечени, а мајка им покрај нив изгледаше како да им е другарка

0

Саша Матиќ е без сомнение, еден од најомилените Балкански пејачи.

А како и не би бил, кога речиси секоја негова нова песна, за кртако време станува хит, кој потоа се пее со години.

Ќерките на пејачот Саша Матиќ пораснаа во прекрасни млади дами кои му даваат безгранична поддршка на својот татко во се што прави.

Саша Матиќ, сопственикот на големите хитови и величествениот глас, одржа два спектакуларни концерти во „Штарк Арена“.

Публиката уживаше во неговото повеќечасовно пеење. А најголема поддршка од публиката му дадоа ќерките и сопругата Анџелија.

Бидејќи ретко се појавуваат во јавноста, сите беа воодушевени од убавините во кои пораснаа ќерките на Саша Матиќ – Александра и Тара.

Тие беа облечени речиси идентично, а не се знаеше која е пошармантна и похаризматична.

Очигледно беше и дека сопругата на Саша е многу горда на нив, а сите тројца позираа со широки насмевки на лицата.

Да потсетиме, Саша со години е вљубен во Анџелија, која е природна убавица и која ретко ја гледаме во јавноста бидејќи не сака да се истакнува. Двајцата се во брак од 2003 година.

Според него, Анѓа е секогаш покрај него, неговата поддршка и ветер на грб, но и столбот на семејството – особено што поради природата на работата често е отсутен од дома.

– Мојата сопруга е секогаш со мене, но не ја оптоварувам со кариерата.

Има ситуации кога ја прашувам за совет, најчесто тоа е помош при изборот на гардероба, а кога е музиката во прашање, јас сум сама.

Се сметам себеси за доволно компетентна и сум најголемиот критичар на сопствената работа.

Дури кога ќе завршам со снимањето на албумот, им ги пуштам песните на членовите на моето семејство и пријателите бидејќи нивното мислење ми значи многу. Нормално е што жена ми ме издржува, инаку немаше да има семејство.

Да немав здрав однос со домашните, мојата кариера немаше да биде толку успешна – изјави во една прилика Саша, а пренесе српски Курир.

Сликите од концертот на Саша, каде почесно место зазеде неговото семејство, погледнете ги на линкот подолу.

Претходна статијаТрајковски: Сакав да го вдомам БТ-052 ама не ми успеа, сепак, решив да го хранам
Следна статијаИгор Џамбазов искрено им се обрати на жените политичарки и кажа што мисли за нив