Душко на Карлеуша објави посебна фотографија, воодушеви многу дами со неговиот изглед (ФОТО)

0

Душко Тошиќ со години е успешен во својот бизнис, но e во центарот на медиумскиот интерес oткога се ожени со најпопуларната пејачка на Балканот, Јелена Карлеуша.

Неодамна ги закачи копачките, иако не го напушти фудбалот, но кариерата ја сврти во друга насока.

После веста дека Душко и Карлеуша не се повеќе заедно, во една прилика се огласи сестрата на Душко и кажа што мисли за Јелена. Таа е во одлични односи со својата позната снаа Јелена Карлеуша, а одлично се сложува и со внуките Атина и Ника, кои наводно често ги чувала.

Посебно е интересно колку помладата ќерка на славниот пар наликува на својата убава тетка.

Оваа госпоѓа која избегнува да се појавува во медиумите ги зачувала речиси сите фотографии со снаата Јелена Карлеуша, што јасно го покажува нејзиниот однос кон целата ситуација, како и какво мислење има за неа.

Покрај сопствените семејни слики, сестрата на Душко најмногу објавува фотографии од семејството на Тошиќ, а повеќето ѝ се со Јелена.

Родителите на Душко немале толку многу што таткото Милорад морал да го испрати во Домот за запуштени деца „Ангелина Којиќ Гина“, каде што се школувал и истовремено се тренирал за спорт, од кој успеал да заработи милиони.

-Душко навистина имаше тешко детство. Неговите родители биле сиромашни, но тие се чесни и добри луѓе. Бидејќи сакал да тренира фудбал, татко му по основно училиште го однел во Зрењанин и го сместил во дом за да може да се школува и истовремено да игра фудбал.

Преселбата од мало село во град беше остварување на сонот за Душко. Знам дека ги бакнуваше рацете на своите родители кога и да дојде дома бидејќи тие му ја исполнија желбата и го пратија во тој интернат.

Не му беше гајле што престојуваше во таа куќа со напуштени деца бидејќи имаше јасна цел. Па што ќе беше со него ако останеше во Орловат? Ништо! – изјави една локалка.

Тошиќ прикрајно изкегувал од куќата и одел да гледа фудбал цела ноќ кај соседот бидејќи неговото семејство немало телевизор.

– Се сеќавам како Душко бараше од соседот да гледа натпревари кај него, бидејќи неговите родители немаа телевизор.

Ќе седеше на креветот, а топката ќе му беше под ногата. Би се случило и тој да заспие покрај телевизорот, а татко му среде ноќ да го носи дома на раце. Душко е класичен пример како се стигнува од кал до врвот!

Неговиот пат го однесе патот од Србија, преку Франција и Турција, до Кина, играше за многу клубови и чекор по чекор се етаблираше на врвот на листата на најплатени фудбалери.

Сега тој стана успешен фудбалски менаџер, а повеќе време поминува во Белград со своите наследнички Атина и Ника.

Она што јавноста не го знае за сопругот на Јелена Карлеуша е дека Тошиќ е луд по модните трендови. Секогаш беспрекорно облечен, стилски и со манири на вистински џентлмен, многу често е на врвот на модните топ листи.

Затоа е тешко да се најде една од фотографиите на социјалните мрежи и порталите што би илустрирала некои од модните чудотворности на Душко. Скапите парчиња облека што ги има во гардеробата не се картата на која игра.

Тајната на совршениот стајлинг на Душко е во тоа што се води по мотото „помалку е повеќе“. Неговите комбинации на облека се минималистички и во хармонични бои и без никакви излишни детали.

Стилот на Душко Тошиќ воодушевува многу дами, а како да не кога неговата сопруга е модното гуру на српската јавна сцена, па може да се каже дека славната двојка си најде подеднакво интересно хоби во модата во долгите години заедно.

Се чини дека модата е она што покрај ќерките му носи насмевка на Душко во овој период полн со турбуленции на љубовен план, со оглед на тоа што неговиот однос со Јелена е драстично нарушен.

Душко ретко објавува слики на својот Инстаграм, но на една од неговите последни фотографии се гледа по коментарите, дека „краде“ многу женски срца.

Претходна статијаЕве како дечкото на Ведрана ја „тинтра“ нашата водителка- cе капе со цветови во екстра луксузен ресоpт
Следна статијаОткога ја смени фризурата, Лила објави посебна фотографија со Филип, како другари да се (ФОТО)