Само на оваа наша позната новинарка ѝ успеа да му се доближи на Огњен Амиџиќ, откако се разведе од Данијела

0

– Поздраво е да се биде во друга врска отколку да се биде во некој каде што има одредено незадоволство. Тешко ни е во главата, кога нешто е завршено, но треба да разговараме.

Ова пред неколку месеци го изјави водителот Огњен Амиџиќ, кој минатата година стави крај на вториот брак со манекенката Данијела Димитровска.

За причините за раскинувањето не сакаа да разговараат со медиумите, а сега Огњен за првпат проговори за разводот во емисијата „Во терапија со Славица Ѓукиќ Дејановиќ“.

Славица Ѓукиќ Дејановиќ за време на емисијата го праша Огњен Амиџиќ дали бил заљубен во поранешната сопруга Данијела Димитровска, на што тој кратко и јасно одговори:

„Па јас бев. Искрено, јас бев“, по што таа се надоврза на прашање: „И многу сакан?“, а водителката одговори: „Јас бев, да“.

– Секое нешто што го правев во мојот живот поврзано со емоциите секогаш беше од срце. Никогаш не влегов во ниту една приказна за каква било корист, на кој било начин. Секогаш беше искрено.

Секогаш беше најчисто, и во смисла на емоции и се. Така сум воспитан, тоа доаѓа од дома. Секоја љубов треба да биде љубов заради љубовта. Љубов што се случува. Отсекогаш сум зборувал малку за моите бракови.

Преку тоа секогаш можам да зборувам за себе, и секогаш се согласувавме да не зборуваме за тие работи бидејќи во медиумите секогаш кога некој ќе каже нешто може да се нацрта некој наслов, да се продолжи некоја приказна.

Тогаш има проблем бидејќи син ми веќе користи интернет, ќе го гугла и може да прочита нешто што нема да му се допадне.

И тогаш, во врска со тие работи, а во договор со мојата бивша сопруга, бев за тоа да не се зборува од проста причина што ќе ја зачуваме нашата приказна таква каква што е суштински и дека ќе го зачуваме Матија во таа приказна. – изјави Огњен во емисијата „На терапија со Славица Ѓукиќ Дејановиќ“.

Славица за време на емисијата меѓу другото го праша Огњен дали раскинувањето се уште го бо ли, на што тој одговори:

– Сето тоа се уште свежи работи кои се спојуваат, велам дека најважно е да се разбереме, да се договориме и да направиме здрава приказна со личноста со која сте биле партнер и родители.

– Ова не се работи што можете да ги заклучите и спакувате. Тоа е период на приспособување во однос на тоа како се да функционира на најдобар можен начин – рече Огњен, а на прашањето дали чувствувате вознемиреност, тој одговори:

– Поминав низ фази на прифаќање, размислување, одмерување, рационализирање, поставување на работите. Некаде се осознавав себеси, ја сфаќав реалноста…

– Сум имал различни фази, но ми тежат солзи. Имав подеми и падови во тие приказни и многу разговори и мислам дека ова е период во кој се уште се прилагодувам на се.

Она што најмногу ни помогна во таа приказна е што разговаравме и се разбравме дека токму тоа е тоа, заврши една фаза, започнува втората фаза во која треба да сфатиме што и како.

Имате прекрасно дете кое треба да продолжи да ја чувствува истата љубов.

Меѓу другото, Огњен во емисијата рече дека е важно да се зборува многу и да се побара стручна помош доколку е потребно.

– Мислам дека треба да разговарате и со стручни луѓе, тие разговори со психолози и психијатри се многу пријатни. Некој ќе ве води и ќе ви каже: „Човеку, тоа е нормално“.

А откако се разведе од убавата Данијела, но и пред тоа, ептен се пишуваше за Амиџиќ низ медиумите на целиот екс ју простор, но тој не дал интервју за Македонија.

Сепак, да му се доближи успеа една наша позната новинарка, а тоа е Ева од Бекстејџ, всушност онаа која е главна на овој естраден Тв магазин и го уредува.

Ева објавила слика со Амиџиќ како му прави интервју, и тоа во Белград, каде што се снима ова познато Амиџи шоу.

Претходна статијаКолозов ќе наполнеше 75 години, а еве што кажа Шенка за својот никогаш непрежален Ѓорѓи
Следна статијаОваа тажна приказна, Цеца долго ја криеше од јавноста- остана без нешто многу важно и драгоцено