Протече првата фотографија од Анѓелка Прпиќ и нејзиниот нов партнер

0

За приватниот живот на актерката Анѓелка Прпиќ на големо се зборува со недели. Веста за бременоста и врската со блискиот пријател на поранешниот сопруг Дарио Прпиќ изненади многумина.

Српската актерка решила тајно да се омажи за својот партнер Марко Ж, со кој за неколку месеци очекува принова.

Анѓелка веќе извесно време ја планирала венчавката со несудениот кум на нејзиниот поранешен сопруг Дарио Прпиќ, а подготовките се убрзале кога дознала дека е во блажена состојба и дека наскоро повторно ќе стане мајка, пишува Курир.рс

Како што пишуваат српските медиуми, Анѓелка наводно решила тајно да се омажи за партнерот со кој очекува принова. Таа е законски разведена, па е самохрана жена, изјави претходно извор близок на актерката

Српската актерка Тихана Лазовиќ Трифуновиќ (32) на Инстаграм сподели фотографија со сопругот и колега Бранислав Трифуновиќ (45), како и колешката Анѓелка Прпиќ (38) и нејзиниот партнер Марко Жугиќ.

– Среќен роденден, љубов! Среќен роденден Славка! Пријатели, ве сакам! – напиша Тихана во описот на објавата.

На фотографијата гледаме насмеана Анѓелка пред нејзиниот нов партнер, а тоа е нивна прва јавно објавена фотографија. Анѓелка, неодамна се огласи на социјалните мрежи и откри како се чувствува.

– Се е добро и ќе биде уште подобро – напишала актерката.

Актерката, инаку, малку зборуваше за својот поранешен сопруг во јавноста. Во своите улоги често е смешна и духовита, но нејзиниот поранешен сопруг смета дека таа воопшто не е таква во реалниот живот.

– Тој навистина мисли дека јас сум сосема поинаква од улогите. Дека сум досадна, неинтересна, се различно од тоа како се однесувам. Тој е во стилот: „Ти си измамник, луѓето не можат да сфатат колку ми е здодевен животот со тебе“ – изјави тогаш актерката за „Србија данас“.

Анѓелка наводно решила тајно да се омажи за партнерот со кој очекува принова.

– Анѓелка нема пречки повторно да застане на лудиот камен. Таа е законски разведена, па затоа е слободна жена. Кога дознала дека е бремена, таа и Марко се договориле наскоро да се венчаат и тоа да го направат во тајност бидејќи биле на врвот на насловите во медиумите, озборувањата и шегите на нив на социјалните мрежи.

Покрај тоа, на нејзиниот партнер многу му пречи што се презива Прпиќ, па се договориле на свадбата да го земе неговото презиме – изјави за Блиц извор близок до актерката.

Претходна статијаМоите дечки -Перо Антиќ горд на своите наследници, обајви слика од сала, кој од двајцата ќе го надмине тато? (ФОТО)
Следна статијаИрена Спасовска никогаш поискрена: „Ако ми даде 100 евра да си одам на масажичка нормално дека лицето ќе ми блеска“