ОВА НИКОГАШ НЕ E ВИДЕНО ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Натпреварувачот на сцената го дозна ПОЛОТ ​​НА ДЕТЕТО, не можеше да ги запре СОЛЗИТЕ

0

Регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ од неодамна смени македонска ТВ фреквенција и започна да се прикажува секоја сабота на телевизија Сител. Првиот круг од натпреварувањето веќе е заокружен, па од емисија во емисија станува се позатегнато.

Во текот на 18 години од шоуто „Ѕвезде Гранда“ слушавме неколку илјади песни од различни музички жанрови, кои ни ги донесоа натпреварувачи од цела поранешна Југославија.

Освен натпреварувачите од Македонија, песни од македонски изведувачи избираат да пеат и учесниците од регионот. Па така, досега сме биле сведоци дека најчесто се пеат песни од Тоше, Тамара, Калиопи.

Ненад Костов, учесник на натпреварот Звезде Гранда, среде натпревар го дознал полот на своето дете.

Ненад Костов од Ниш е годинешниот учесник на натпреварот Звезде Гранда. Во последната епизода тој пееше пред членовите на жирито, но неговиот настап го одбележа нешто поголемо од изведбата, која, инаку, беше наградена со максимален број гласови.

Саша Поповиќ го покани водителот Воја Недељковиќ да се приклучи од бекстејџ, а потоа рече дека Ненад оди во следната рунда.

Тој ја покани сопругата на Ненад да излезе на сцената, додека кандидатот откри дека чекаат бебе и дека ќе дознае која половина од новороденчето е токму таму.

Како што објасни Поповиќ, договорот го имал со сопругата Глорија, додека идејата на пејачот му ја кажале дури кога пристигнал во студиото.

-Војо, ти ќе бидеш кум – додаде Сања и се насмеа додека водителот донесе огромен балон на сцената.

На прашањето дали сакаат момче или девојче, двајцата одговориле дека тоа не им е важно бидејќи веќе имаат син и ќерка, а кога Костов го пукнал големиот балон, излетале многу мали сини балони, кои значи дека доаѓа друго момче.

Ненад веднаш се расплака на сцената, што сите го поддржаа со голем аплауз.

Жирито им честиташе на родителите кои не можеа да ја сокријат среќата што за неколку месеци нивното семејство ќе стане посилно со уште еден член.

Претходна статијаСе огласија од „Срце на дланка“: Знаевме за минатото на Тале, но тоа не значи дека некој што грешел, нема право на поправен
Следна статијаСања Кужет објави слика без шминка и ги изненади сите – Ова никој не го очекуваше! ФОТО