Антониа доби коментар на Инста и тоа од машко: Зошто сликава ти е гpдa? (ФОТО)

0

На целата јавноста ѝ е познатио дека младата Антониа Гиговска е во среќна врска со пејачот Иван Јованов.
Во едно неодамнешно интервју за Бекстејџ, вокалот во составот на Либеро бенд јавно на својата сакана и порача да прекине да јаде макарони, односно тестенини секој ден.

Имено, токму ова јадење е нејзина најголема слабост, а Гиговска освен што го дегуситира секој ден, исто така сама и го приготвува. Тоа го направи и пред камерата на Бекстејџ…
Кој би рекол дека Антониа е девојка за се! Тестенините добија оцена 10, а Гиговска реши да го возврати удаpот и еве што го предизвика Иван..

Антониа Гиговска пред две години повторно имаме прилика да ја гледаме во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички – all stars“.
Во секое нејзино претставување таа добива само позитивни коментари од членовите на жирито.

Иако, кружеа гласини дека наводно меѓу Милан Станковиќ и Антониа има нешто повеќе од релација судија – учесник, сепак тоа беа само шпекулации, а младата пејачка љубовта ја нашла во свој колега од македонската естрада.
На Антониа Гиговска и на нејзиното момче, пејачот Иван Јованов, им требаше некое време додека се ослободија пред јавноста да ја откријат нивната љубовна врска.

Откако се случи тоа пак, постојано ги гледаме заедно на социјалните мрежи, интрвјуа во медиумите, фотосесии и слично. Овој пат Антониа во интервју за порталот „ Точка“ отворено прозборе за проблемите кои ги имале на почетокот поради разликата во годините.
Иако се вели дека годините немаат никаква врска со љубовта, оваа двојка која е со возрасна разлика од 10 години, односно Иван е постариот, имала проблеми кои се бореле да ги надминат.
„Сме имале многу проблеми на почетокот, да, многу од моите блиски не ја прифаќаа врската со Иван, но ништо од тоа не можело да влијае врз нас.

Сигурно многу од вас се борат за она што го сакаат, па така и јас се борев докрај и секогаш ќе се борам за сите мои блиски.
Не се ограничувајте, следете си го срцето, правете го тоа што вас ве прави среќни“, вели Антониа за „Точка“.

Антониа Гиговска во интервју за ИН ТВ, открива кое е нејзиното хоби. Девојката со ангелски глас, периодов подготвува нови песни кои ќе ги подари на нејзините фанови.
Добропозната е на јавноста по нејзиниот извонредно моќен вокал и атрактивен изглед. Талентираната Антониа Гиговска во едно интервју за ИН ТВ за гледачите открива дека шминкањето е нејзиното омилено хоби.
-Тоа е моето хоби, сакам и да шминкам, но и да правам фризури. Секогаш кога одам кај Даниел, прво 15-20 мин додека тој шминка други девојки, јас го гледам и си ги шминкам сите.
Мајка ми, баба ми, братучедка ми и сите другарки ги шминкам. Тоа е моето хоби, дефинитивно, покрај музиката.-раскажува Гиговска.

Антониа изгледа одлично откако со здрав начин на исхрана и со вежбање дојде до идеалната фигура. Таа објави слики од одмор , на егзотично место, со многу палми, во бикини.
Сите комемнтираа дека сликата е преубава освен еден коментар од некој од нејзините следбеници на Инстаграм кој ѝ рече: Зошто оваа слика е толку уж ас-на?

Претходна статијаСнимив балада за љубовта на дедo ми: Вејчеслав Поповски ќе изненади на „Макфест“
Следна статијаСпоред Павел Глоба, овие 4 хороскопски знаци ќе пливаат во пари оваа есен