Саша Поповиќ искешира цело богатство за двете коли и за двата стана на море и откри што мисли за синот на жена му

0

Според медиумите, Саша Поповиќ купил два електрични автомобили БМВ, со вкупна вредност од 200.000 американски долари.
Поранешниот косопственик на „Гранд продукција“ се реши на овој потег затоа што често патува во Опатија, па во иднина ќе му биде многу поевтино да вози на електрична енергија отколку да троши пари на гориво, пишува „Курир“.
Пред неколку години, Саша стана сопственик на стан во Опатија, каде оди многу често, понекогаш дури и два-три дена кога има состаноци за снимање на емисијата „Звезда Гранда“.
Имајќи предвид дека ова хрватско летно одморалиште е оддалечено околу 560 километри од Белград и дека секојпат му треба огромна сума пари само за гориво, не е изненадувачки што потегот на Саша го направи неодамна.

Според медиумите, Саша наводно купил два електрични автомобили. Станува збор за луксузни автомобили БМВ, чијашто пазарна вредност е околу 100 000 американски долари.
Значи, Поповиќ даде двесте илјади долари за овој луксуз, што е околу 166.000 евра. Едниот автомобил ќе биде трајно достапен во Белград за неговото семејство, сопругата Снежана, ќерката Александра и синот Даниел, додека другиот ќе го користи само Саша, за патувања во Опатија.
Освен гламурозниот дизајн, во иднина овие автомобили лесно ќе ги препознаеме по улиците по нивната регистрација, бидејќи Поповиќ ги стави своите иницијали СП на табличките.

Саша Поповиќ досега не се огласи по овој повод.
Покрај автомобилот, тој стана сопственик на два луксузни станови во населбата Белград на вода претходните денови, барем според локалните медиуми. Не е наведено колку пари издвоил за таа инвестиција.
Саша Поповиќ откри дека го сака синот на својата сопруга Сузана од првиот брак како да е него син.

– Тој го заврши четвртото одделение кога ја запознав Сузан и веднаш и реков да го донесе детето да живее со нас.
Го прифатив како свое дете, го сакам како син и го нарекувам син. И нека остане така – рече Поповиќ, а потоа се осврна на Вики Миљковиќ и нејзиното судење во „Звезде Гранда“.

– Пред таа да дојде таа дојде во „Звезде Гранда“ и имаше разни расправии, луѓето ја препознаа како жрт-ва и тоа и донесе публицитет.
Не знам дали има три стана, знам дека ја продала куќата и го купила станот, а ако има три, верувајте дека тоа е заслуга на „Звезда Гранда“ – заклучи Саша Поповиќ за „Скандал“.

Претходна статијаПо дого време се јави Сузана Спасовска, изгледа подобро од било кога (ФОТО)
Следна статијаЃоко Јовиќ брои ситно до моментот кога ќе стане татко по четврти пат, објави слика од бремената сопруга (ФОТО)