Познатиот актер, миленикот на жените, си замина во манастир а таму го затекна неубава вест (ФОТО)

Пејачката Јелена Томашевиќ и актерот Иван Босиљчиќ имаат складен брак, и ја имаат и ќерката Нина.

Неодамна српските медиуми потсетија дека тие ја завршија својата врска во 2009 година поради притисок од медиумите и бројни обврски.

Баладата на Јелена „Да ми је да ми се врати мој драги“ беше напишана токму во моментот кога двајцата беа разделени, а пејачката одби да ја отпее.

Меѓутоа, две години подоцна, кога следеше помирување со Босиљчиќ на предлог на нејзиниот сопруг, Томашевиќ ги отпеа стиховите кои опишуваа тежок период во нивните животи.

– Тоа се случи пред повеќе од 10 години. Иван и јас се забавувавме и под притисок на медиумите раскинавме. Секој имаше своја приказна, свое мислење за тоа: Треба или не треба.

Сергеј Четковиќ, мојот драг колега со кого исто така се дружам, ми се јави: „Ти напишав песна“. И тој ми ја отсвири „Да ми је да ми се врати мој драги“. Му реков дека не доаѓа предвид да ја пеам- рече Јелена Томашевиќ и додаде:

– Навистина, јас да изгледам оставена, не сакам да ја пеам оваа песна. И помина некое време, богами, мислам околу две години, јас и Иван веќе се смиривме. Во секој случај, во една прилика му реков:

„Па, дозволи ми да ти отпеам што ми напиша Сергеј, и јас никогаш не го отпеав“. Кога ја слушна песната, Иван се воодушеви: „Ова е божествено, зошто не го сними?“ – рече Јелена во емисијата „Kec na jedanaest“.

Јелена тогаш му објаснила на Босиљчиќ дека ѝ бил премногу тежок период за снимање на таа песна, но судбината одреди дека токму таа ќе остане како спомен на периодот кој бил болен и за двајцата.

Патем, од моментот кога повторно се смирија, ништо не успеа да ги раздели, а љубовта, разбирањето и почитта е она на што го градат својот брак и на тој начин се спротивставуваат на сите препреки веќе 10 години.

Актерот Иван Босиљчиќ редовно е активен на социјалните мрежи, а една од неговите последни објави привлече големо внимание од неговите следбеници.

Имено, актерот ја избричил брадата, за која многумина тврдат дека е негов заштитен знак, па се фотографирал.

Со оваа промена, тој ги изненади и ги стави во неверување неговите фанови. Покрај свежата фотографија, тој стави и една стара, за да може јасно да се види разликата.

Актерот моментално престојува во Грција во манастирот Хиландар, кој може да го посетуваат само мажи.

Иван сподели фотографии од својата соба каде што е сместен, на својот Инстаграм профил, како и фотографии од дворот и имотот на православниот манастир.

Бидејќи престојувал на Света Гора, актерот дури подоцна дознал за загубата на неговиот пријател, композиторот Александар Бањац.

-Нашиот драг Баки, гласот дека ненадејно не остави, ме најде во Хиландар. Нема телефон, мрежа или весник на Света Гора, а сепак се слушна. Затоа што кога некој како тебе ќе замине, тоа одsвонува далеку, одекнува во нас.

Творто име е во нашите молитви. Не плаши се добар наш. Твојата душа сега оди кон Господа. Александар Бањац (1976 – 2021) – напиша Босиљчиќ на својот Инстаграм профил.

Фото: Инстаграм принтскрин, Јутјуб принтскрин