Карлеуша без облека на Инстаграм кај Шерифовиќ

0

Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ пред извесно време не разговараа по расправијата околу дисквалификуваната Вања Кнежевиќ, од музичкиот натпревар Звезде Гранда.

Ова новинарите го заклучија судејќи според најавите од снимањето на новите епизоди на ова музичко натпреварување. Имено, Карлеуша и Шерифовиќ се уште седат една покрај друга во жирито, а на видеото се гледа како разменуваат зборови, а потоа брборат на своите места, очигледно добро расположени.

Марија го сподели и ова видео на својот профил на Инстаграм, со емотикон кој се смее до солзи, а попатно го додаде и описот „Шоуто мора да продолжи“. Јелена не го стори тоа самостојно, иако сè уште не ја следи својата колешка на споменатата социјална мрежа.

Да потсетиме, конфликтот помеѓу Јелена и Марија настана кога Шерифовиќ се огласи по повод дисквалификацијата на кандидатката Вања Кнежевиќ, на која ѝ беше ментор.
Јелена потоа ја отследи од Инстаграм, бидејќи од неа не ја доби очекуваната поддршка.

Како што подоцна објави на својот Инстаграм, сигурно ќе го стореше истото за неа, доколку ситуацијата беше обратна. „Ако некој повикаше на нејзиното обез глав ување и ли нч на нејзиното семејство, јас ќе бев првата што реагираше и ќе ја поддржеше дисквалификација на ваков натпреварувач.

За жал, Марија не го стори тоа и нејзините изјави дополнително го оправдаа она низ кој минуваме јас и моето семејство без никаква причина “, напиша Јелена на 19 март, додавајќи:

Да додадам, Марија користеше многу полоши зборови од „се облекуваше како тетка “за кандидатите, таа не ме заштити како член на жирито.

„Таа многу добро знае дека коментирањето за нечие пеење, облекување и сценски перформанси никогаш не може да биде„ психолошка злоупотреба “, туку дел од нашата работа како жири“, продолжи таа.

„Секој што има психолошки нару шувања и ја сфаќа конструктивната критика како тор ту ра, не треба да се занимава со шоу-бизнис, што ѝ е јасно на Марија.

Тажна сум и разочарана што го доживувам ова, но со помош на милиони мои обожаватели, драгите колеги и Гранд продукција, кои јасно ја осудија целата оваа фарса, ќе бидам уште посилна “, заклучи тогаш Карлеуша.

Марија Шерифовиќ престојува во Ротердам, каде ги поддржува српските претставници на Евровизија. Во еден момент, таа се вклучи во живо на Инстаграм, а за време на вклучувањето ја вклучи и нејзината колешка од жирито на „Звезда Гранда“, Јелена Карлеуша.

Она што беше многу изненадувачки е што за време на вклучувањето на Карлеуша, придружниците можеа да го видат само – таванот на нејзината соба, па се претпоставува дека пејачката била во незгодна ситуација или оскудно облечена.

Марија започна да се смее, велејќи: Научи да го користиш ова! Научи! По реакцијата на Марија следеше срамното признание на Карлеуша, што предизвика лавина коментари.

– Буд-ало, со што се шегуваш? Гола сум – напиша Јелена.

Претходна статијаЛила во бикини со Спасе- саботна треска (ФОТО)
Следна статијаСамо затоа што сум полничка ме одбија за работа – наместо продавачка во бутик, сега работам во сендвичара