Вики Миљковиќ од Звезде Гранда „штанца“ пари, кризата ништо не ѝ може

Познатата српска фолк-пејачка Вики Миљковиќ денес се појави на снимањето на „Звезда Гранда“.

Ова е првото појавување на членовите на жирито од овој ТВ формат по скандалот поврзан со исфрелената кандидатка Вања Кнежевиќ, која ги обвини за психолошко возне мирување.

Иако долго време даваше изјави на припадниците на седмата сила, пејачката овој пат молчеше на сите прашања од новинарите.

 

– Добар ден! – Се беше тоа што го рече Вики, очигледно не сакајќи да дава изјави во кои ќе мора да застане на нечија страна.

Да потсетиме, ова е првпат Миљковиќ да се појави во јавноста откако домашните медиуми дознаа за бизнисот што наводно го започнала со сопругот, па пејачката ниту овој пат не даде демант или потврда за спорната приказна.

Како што објави „Ало“ пред два дена, Вики и Таске ги вложија парите стекнати од долгогодишната работа во агенција за недвижнини што неодамна ја основаа.

Вирусот најмногу влијаеше на нивната професија.

– Вики и Таске се сопственици на неколку луксузни недвижнини во главниот град, пред се во луксузната населба Белград на вода.

Во едниот од нив живеат со нивниот син, додека другите два ги изнајмуваат за голема цифера, изјави добро информиран извор за „Ало!“

Тој додаде: Кога ги изнајми становите што ги поседуваат тој и Виолета, на Ташке му текна дека тие би можеле да отворат компанија што би се занимавала со овој профитабилен бизнис и засега им оди одлично.

Тие се определија исклучиво за големи и луксузно опремени апартмани лоцирани во главниот град на Србија – изјави изворот.

– Во некои апартмани има дури и сауна, парна бања, и скоро во сите кади со џакузи, приватен паркинг…

Ова се навистина луксузни објекти, а нивната целна група не се студенти или работничката класа, туку амбасадори, спортисти, етапа и сите кои уживаат во удобност и луксузен начин на живот, и кои можат да платат за тоа задоволство – рекол изворот.

Да потсетиме, Вики се најде под влијание на поделени коментари поради стајлингот за кој се одлучи за време на снимањето на последната емитувана емисија на „Звезде Гранда“, поради нејзините штикли на кои има изгравиран часовник.

Фото: Инстаграм принтскрин