Дарко Лазиќ неможе да се помири со реалноста, дури и после 3 месеци

Пејачот Дарко Лазиќ минатата година се врати од Швајцарија во Србија бидејќи неговиот татко Милан се бореше за живот по операцијата на стомакот, но не издржа.

Милан беше подложен на операција за намалување на желудникот, проследена со компликации и со денови беше во тешка состојба, но не успеа да се извлече.

-Не го очекувавме сето ова, на Дарко му е многу тешко и не бевме подготвени за ваква вест. Лекарите го оживувале со часови, но немало напредок.

Органите откажаа по операцијата на желудникот, тие едноставно дадоа се од себе. Во моментов никој не може да го смири Дарко, целото семејство и пријателите се со него. Милан беше добар човек и ние сме со нашиот Дарко – изјави тогаш Енис, менаџерот на пејачот.

Поради тажната вест, Дарко објави дека е многу тешко за неговата мајка Бранка, како и за сите во семејството.

“Јас сум за никаде. На мајка ми и е многу тешко. Како и сите нормални луѓе, ние сме такви кога некој ќе го напушти овој свет, тешко ни е.

Ви благодарам многу што се јавивте и изразивте сочувство. Една голема почит кон Курир и кон вас – истакна тој со трепетлив глас српски за Курир.

Пејачот Дарко Лазиќ, кој го испрати својот татко Милан на 15 декември, кој го загуби животот од компликации по операцијата за намалување на желудникот, реши да патува со својата свршеница Марина и синот.

Откако ја посетил Босна и Херцеговина, Дарко решил да оди на риболов со неговиот брат и пријателите. На социјалната мрежа Инстаграм тој објави видео покрај реката, каде уживаа во риболов, но и приготвување храна.

„Малку ловиме риба, малку ги опуштаме главите“, рече веселиот Дарко, а потоа еден пријател го сними како се обидува да исцепи дрва за оган, но не можеше да го стори тоа, што ги насмеа сите.

Неговиот брат, сепак, немал многу среќа додека ловел риба, па дури и ја скршил трската откако рибата му избегала од јадицата.

На крајот, тие успеаја да подготват ручек, кој на сликите изгледа одлично – месо, потпечен кромид, леб и ајвар.

Дарко Лазиќ не крие колку страда за својот татко Милан, кого го загуби во декември 2020 година.

Дарко Лазиќ последните денови беше во центарот на вниманието на јавноста поради веста дека полицијата го бара, а засега тој се рекламира само на социјалните мрежи.

Пејачот сега сподели заедничка фотографија со неговиот татко Милан и братот Драган, со емотивна порака во која изразува колку многу му недостасува татко му. Ми недостигаш повеќе од кога било во животот – напиша Дарко.

Фото: Инстаграм принтскрин