Ризично е здравјето на Славица Ќуктераш, иако го прележа вирусот

0

Пејачката Славица Ќуктераш влезе во новата година со работна ведрина, па подготви мало враќање за сите љубители на нејзината музика, со тоа што ги препеа најголемите хитови од последниве десет години.

Пејачката во студиото на порталот „Србија Данас“ расговараше на бројни теми, за нејзината работа и за приватниот живот.

Поминаа скоро две години од крајот на бракот на Славица со фудбалерот Владимир Аврамов, а Славица открива дали е подготвена за нова љубов.

Таа зборуваше и за тоа со какви неп ристојни понуди редовно се среќава. „Постојано велам дека Влада и јас сме во добри односи, како што и сме. Сè е во ред. Не сме заедно, тоа не е во ред“, изјавила низ смеење Славица.

Новинарот потоа ја прашал: Откако се разведовте, во неколку наврати направивте разлика помеѓу „растурена“ и „разделена куќа“ . “Растурена куќа е кога две лица живеат во ха отични ситуации секој ден која децата ја гледаат.

Одделена куќа е кога партнерите се во добри односи, тие не живеат заедно, детето е среќно, сите се среќни.

За жал, знам случаи кога моите пријатели живеат и во растурени куќи и им е грижа што ќе каже некој. За мене е важно моето дете да е среќно, дека јас сум среќна, па дури и мојот поранешен сопруг“, изјавила пејачката.

-Не е страшно да се омажиш, да се разведеш и да се омажиш повторно, па да се разведеш … Кој има право да осуди никого. Најважно е сите да бидат среќни“, рекла Славица.

Пејачката Славица сè уште не се опоравила целосно од вирусот, иако поминаа осум месеци откако е заразена, а поради ослабениот организам, според препораката на лекарот, не е пожелно да се вакцинира.

Славица се обратила на лекар поради преголемиот замор, кој го чувствувала откако била заразена и, за жал, не добила добра вест. Сето тоа го сподели со своите следбеници на Инстаграм, со цел да им покаже колку е опасен вирусот.

“Сега бев на лекар затоа што постојано чувствував замор, ми ставија холтер кој ќе го носам 24 часа. Поради вирусот што го имав во јули, сè уште може да се види вирусот. Ми ја зафати срцевата обвивка и сето тоа влијаеше врз мене.

Ова занчи дека оној што се чувствува уморен и слаб дури и неколку месеци по вирусот, треба да оди на лекар и да го провери срцето, да види што се случува “, рече Славица.

“И, дефинитивно не се опоравив од вирусот, иако мислев дека го поминав. По препорака на лекарот, моето тело не е подготвено за вакцината, бидејќи ако повторно дојдам во контакт со вирусот, секако дека нема да биде добро, бидејќи моето тело и срце веќе беа оштетени…

Јас носам маска, не ја соблекувам во автомобилот дури и кога возам сама, затоа што сум исплашена, веќе не одам никаде … А вие, немојте да играте оро круг и да правите некои протести и глупости, бидејќи очигледно сите сме болни! “, рече пејачката.

Таа додаде дека ѝ е забранета физичка активност уште извесно време, дека може да работи ситни работи низ куќата, но дека не треба да си дозволи да се заморува премногу, како што правеше досега, кога сметаше дека тоа е безопасно.

Фото: Инстаграм принтскрин

Претходна статијаИлда Шаулиќ искрено за кавгите и несогласувањата во бракот
Следна статијаГолема промена кај Иван Босиљчиќ, фановите во неверување (ФОТО)