Пријовиќ ќе снима на дестинација која никој од естрадата не може да си ја дозволи

0

Младата пејачка Александра Пријовиќ важи за една од најстилизираните дами од регионалната јавна сцена.

Пријовиќ доминираше на последната фотографија на социјалните мрежи. Пејачката се облече целосно во црно, а особено внимание привлекоа нејзините хулахопки.

Таа позираше во црн фустан, облече салонки и сè поврза со необични чорапи за кои се зборуваше на социјалните мрежи. Веднаш следеа коментари за атрактивниот стил.

„Чорапите се врвни“, „Убава во црно“, „Лејди“, „Овие чорапи се поскапи од мојот автомобил што го поседувам“, „Сензуални“.

Ова се само дел од пофалбите што Пријовиќ ги доби на сметка на предизвикувачката комбинација.

Сепак, иако многумина сметаа дека чорапите на Прија чинат многу, може да се најдат по цена од 20 евра.

Александра Пријовиќ, која неодамна се најде во центарот на коментари токму поради брендираните чорапи, реши на својата публика да и подари два нови сингла по кои ќе следат видеа за кои, според медиумите, издвоила дури 70.000 евра.

Сè треба да биде подготвено до летото, пејачката се надева дека дотогаш ќе се смири ситуацијата со вирусот.

Пејачката планира да снима видеа на неколку егзотични дестинации, вклучувајќи ги, наводно, Малдивите, каде што не работел никој од нејзините колеги.

Извор близок до Пријовиќ откри дека песните наводно треба да бидат објавени на лето, но и дека пејачката подготвила нешто што досега не е видено на домашната сцена.

– Прија заработи само илјадници евра од авторските права на Јутјуб, па затоа не и е проблем да инвестира толку многу во нови песни.

Договорот е песните да бидат објавени на лето, бидејќи тие веруваат дека дотогаш ќе се смири ситуацијата.

Таа сака да направи нешто ново, што не е видено порано – започна тој.

– Видеото ќе се снима на локации како што се Малдивите. Чини приближно 70 000 евра.

Се покажа дека Прија и Филип веќе имаа летувано во еден од тие хотели, па таа веднаш се согласи. Кон крајот на април, таа треба да патува со својот тим, а песните треба да бидат готови до јуни – заклучи изворот за „Ало“.

Фото: Инстаграм принтскрин, Јутјуб принстскрин

Претходна статијаГрупа „Маестро“: Свиревме по шест дена во неделата, а сега, треба ли да вежбаме само дома?
Следна статијаИзбега во Египет и го смени името: Необичниот живот на пејачката која ја сакаше цела поранешна ЈУ