Саша Поповиќ сакаше да ми го смени името – било досадно: Познатата Гранд пејачка проговори за почетоците

Пејач Милица Павловиќ својата музичка кариера ја започна во натпреварувањето „Гранд arsвезди“, а на сцената е веќе десет години. Денес таа важи за една од најубавите пејачки на домашната естрада.

Фото: Јутјуб принтскрин

Атрактивна, згодна, пожелна, постојано е во фокусот и на публиката и на медиумите, како со своите песни и видеа, така и со својот неодолив изглед. Со своите извајани пропорции, српската фолкерка Милица Павловиќ жари и пали не само на српската, туку и на регионалната сцена.

Фото: Јутјуб принтскрин

Сепак, многумина или не знаат или не се сеќаваат како изгледала пејачката на почетокот на нејзината кариера. Тогаш младата талентирана девојка се пријави на аудицијата за музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ додека уште беше девојче.

Фото: Јутјуб принтскрин

Таа сега важи за една од нјпопуларните српски пејачки, привлекува големо внимание и коментари во јавноста откако се појави на балканската музичка сцена.

Дали е поради изгледот, дали е поради своето танцување и песни, сепак таа се најде на самиот врв на сцената.

Фото: Јутјуб принтскрин

Иако важи за убава и привлечна девојка, Милица никогаш не ја премина границата на добриот вкус. Но, овој пат, за потребите на едно снимање, таа направи исклучок. Носеше само долна облека и мрежести хулахопки..

Фото: Јутјуб принтскрин

Станува збор за песната „Црна Јутра / Балкан СМ“, со која таа всушност го најавува своето актерско деби во најочекуваната серија оваа година „Певачица“, во која ја играше главната улога.

Фото: Јутјуб принтскрин

Пејачката Милица работеше на серијата четири месеци, а ја игра улогата на девојка која стана огромна sвезда, споменатата песна ќе биде претставена како дел од серијата.

Фото: Јутјуб принтскрин

Во ситуација кога голем број нејзините колеги решија да паузираат во последните месеци кога станува збор за објавување песни, поради целата ситуација со вирусот, Павловиќ сними и високобуџетен спот за оваа песна, со што целосно ги изненади нејзините обожаватели.

Фото: Јутјуб принтскрин

Публиката, особено нејзините фанови навистина може да уживаат во песната, но и во цеиот спот кој има навистина прекрасни и жешки кадри.

Фото: Јутјуб принтскрин

Една од најдобрите српски пејачки на младата генерација, Милица Павловиќ со секој пост на социјлните мрежи предизвикува лавина од коментари на сметка на нејзиниот изглед.

Фото: Јутјуб принтскрин

Па така на Инстаграм реши да одговара на пофалби и прашања кои што ги доби од своите фанови, а една пофалба дојде од фан од нашата држава и гласеше

-Не можам да ја престанам да ја слушам, песната кине, помеѓу првите е во Македонија, на што Милица напиша: Те гушкам до небо тебе и цела Македонија со тебе заедно.

Фото: Јутјуб принтскрин

Деновиве популарната пејачка проговори за една анегдота од почетокот на нејзината кариера. Иако сите ја знаеме по име и презиме, малку е познато дека на почетокот во „Звезда Гранда“, таа доби интересен предлог за уметничко име.

Фото: Јутјуб принтскрин

Имено, како што откри, Саша Поповиќ и предложил уметничко име, за кое Милица не сакала ниту да чуе.

Фото: Јутјуб принтскрин

– Кога го потпишав договорот со Гранд, Саша Поповиќ ми рече дека моето име, Милица Павловиќ е досадно, па затоа треба да бидеш Милица Павловиќ-Мими:

Фото: Јутјуб принтскрин

-Одиме на подготовки за Звезда Гранда и јас почнувам да плачам и да врескам како тоа да бидам Мими? Но тогаш цврсто одлучив. Утре ќе одам кај Поповиќ и ќе му кажам дека сакам да си останам здодевната Милица Павловиќ – изјави пејачката во шоуто Шок Ток.

Фото: Јутјуб принтскрин
Фото: Јутјуб принтскрин
Фото: Јутјуб принтскрин
Фото: Јутјуб принтскрин