Кој како неа – сваќата на Цеца најверојатно ќе се посвати со уште една пејачка

Завчера балканската фолк кралица, Светлана Цеца Ражнатовиќ, стана баба. Нејзиниот Вељко, од бракот со Богдана Родиќ, го доби својот прв син, кој е крстен по неговиот татко – Жељко.

Мајката на Богдана Родиќ, Даниела Родиќ која вчера се реализираше во улога на баба, за телеграф.рс вели дека плачела кога првпат го видела внукот Жељко.

„Плачев. Што би рекле Наташа и Бојана: „Леле, мајко, ние тебе те немаме видено да плачеш“. Тоа беше нешто посилно од мене. Од среќа“ вели Даниела. Таа вели дека малиот Жељко е ист како како Вељко.

„Ист, ист Вељко. Богдана објави фотографија од Вељко кога имаше девет месеци, кога го видов Жељко ми се појави таа фотографија, исти“ вели тазе бабата.

Другата ќерка на Даниела и сестра на Богдана, Бојана е во врска со синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан.

Родиќ накратко го прокоментира и другиот потенцијален зет.

„Задоволна сум, прекрасно момче. Најважно е да се согласуваат и да се еден за друг. На нас ни е супер тука“, вели мајката на сестрите Родиќ.

Даниела не ја запознала мајката на Шијан, Гоца Божиновска, но вели дека ги сака нејзините песни.

Извор: Вистина