Јасна Мандиќ со полиција и лисици на раце донесена во суд (ФОТО)

Јасна Мандиќ, заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, невладината организација на Боки 13, вечерва беше донесена во Кривичен Суд.

Обвинителство за гонење организиран криминал и корупција побара мерка притвор за Мандиќ.

Мандиќ е осомничена во новата истрага за исплатите во Меѓународниот сојуз.

Извор: Курир