Аеродром пред и по Марин – претворен во Сахара (ФОТО)

Интересна компарација од две фотографии од 2017 и 2019 година се појавија на социјалните мрежи, на кои се прикажува состојбата со зеленилото во 2017 и сега во 2019, кога општината две години е под раководство ма Златко Марин.

Разликата е очигледна и огромна:

ИЗВОРФејсбук профил на Дејан Митевски
Претходна статија(ВИДЕО) Се обричи за првпат по 15 години – трансформацијата ќе ве остави без зборови
Следна статијаБоки 13 побара да се прегледа камерата на неговите родители за да се види кој ја зел торбата со пари