Трагедија на Скопска обиколница – еден загинат, двајца полицајци повредени

Меѓу повредените во несреќата, што се случи попладнево , се и двајца полицајци и возач на товарно возило.

Автомобилот БМВ со голема брзина се обидел да запре по знакот на полициската патрола, но во него удрил во камион , а потоа БМВ- то удрило во полициското возило .

Од силината на сударот , автомобилот БМВ се запалил и целосно изгорел. Двајцата полицајци и возачот на камионот со тешки повреди се пренесени во Клиничкиот центар во Скопје.

Извор: Канал 5 Фото: Илустрација