Прави среќници – Oвие хороскопски знаци следната недела ќе бројат пари!

БЛИЗНАЦИ

Ќе имате успешен развој на работа/во бизнисот со партнери од други градови и земји. Ќе доживеете и успех во увоз/извоз, работата или студирањето во странство и слично. Радост во домот од финансиска добивка, финансиски договор, неочекувани пари.

Проблеми ќе искрснат за жените- Близнаци во врска со девојка или млада жена. Младите Близнаци ќе се соочат со авторитарно однесување на дедо, татко или постар брат. Ќе патувате за бизнис/работа и дефинитивно очекувајте успех. Поволна недела да започнете нова работа/проект во друго место или земја.

Водолија

Следната недела ќе ви помине во знакот на добитоците и тоа најверојатно оние кои одамна ги посакувате. Финансиската состојба, исто така се подобрува, па би можете да си приуштите и мал шопинг.

Оваа недела исто така, Меркур ќе ви донесе позитивни вибрации и подобрување на вашата финансиска состојба. Вашиот среќен ден оваа недела е понеделник.

Обрнете внимание на крвниот притисок и кардиоваскуларниот систем. Вашиот среќен ден следната недела ќе биде петок.

ОВЕН

Следната недела може да ве изненади со неочекувани настани поврзани со кариера или образование на дете. Ако сте вклучени во некој процес поврзан со лекување на дете/младо лице, очекувајте успех или поволен развој. Вести, состаноци и други настани поврзани со личност во знакот на Шкорпија, Рак или Риби ќе ве орасположат.

Оособено успешна недела за жените-Овен ако претходно направиле планови и заложби. Предупредување – бидете внимателни во односите со личност во знакот на Бик, Девица или Јарец. Еден од вас двајцата ќе биде измамен од нешто, изманипулиран, или повреден. Бидете претпазливи за било која информација добиена од таква личност.