Марија Шерифовиќ со тешки навреди за колешката од Ѕвездите на Гранд – Вики Миљковиќ не можеше да ги сокрие солзите

Јелена Карлеуша поради заминувањето на нејзината мајка нема да се појавува на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, а нејзина замена во жирито е Ивана Петерс од Негатив, која заедно со Карлеуша ги подучуваше нејзините кандидати.

Првата епизода на шоуто, без Карлеуша помина многу емотивно.

Џорџ го допре настап на мајка и ќерка кои заедно пееја на сцена, а Вики не можеше да ги сокрие солзите.

Сепак по се изгледа дека Јелена се враќа на сцената многу побрзо од што се очекуваше.

Во текот на последната емисија на Ѕвездите на Гранд дојде до жестока расправија помеѓу Вики Миљковиќ од едната страна и другите членови на жирито од другата страна.

Имено еден од учесниците Бенјамин Кличиќ, на кого ментор му е Вики, и порано во шоуто го прозиваа дека премногу личи на Недељко Бајиќ – Баја, повторно помина неславно и во оваа сезона на „Ѕвездите на Гранд“.

– Дечкото и кога зборува го прави тоа како Баја – го бранеше Вики.

– И ти на таков човек му го даде да го пее Баја? Па, Вики ти имаш коефициент на интелигенција 33 – беше груба Марија Шерифовиќ.

Расправата продолжи уште неколку минути, а ја заклучи Марија Шерифовиќ.

– Мораш да се пронајдеш себе иначе секогаш ќе бидеш лоша копија на Баја, а тоа е смешно. Со таков став нема ништо да направиш – беше директна Марија.

Неофицијалните информации се дека ЈК ќе се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд” во рок од една недела, иако таа сè уште не се чувствува добро од настанот што ја погоди.

„Карлеуша е одличен професионалец во својата работа и таа е свесна дека и во оваа голема болка не е добро подолго време да се повлече од сцената, зашто постојано и подолго ќе страда. Потребно и е друштво во оваа тешка ситуација, бидејќи осаменоста може да предизвика депресија.

И треба нешто што ќе и ги оттргне мислите од големата трагедија, па веднаш штом ќе застане на нозе, ќе се обиде да се врати што е можно поскоро во жирито на музичкото талент шоу „Ѕвздите на Гранд“ – вели еден извор кој додава дека пејачката нема веднаш да почне со настапи.

По повод овие наводи, „Гранд“ продукцијата и саша Поповиќ се’ уште јавно не се огласиле, иако како нејзина замена експресно беше ангажирана пејачката Ивана Петерс, која и онака е дел од менторскиот тим на продукцијата.