Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се повторно заедно

Емина Јаховиќ и нејзиниот поранешен сопруг, турскиот пејач Мустафа Сандал се повторно заедно.

Парот се разведе во јуни минатата година , а пејачката ја започна турбулентната врска со милијардерот Седатин Серан, но за кратко време се разделија и ставија крај.

Вчера, Емина на својот Инстаграм профил се пофали дека не е повеќе само и дека со поранешниот сопруг го прославувале заедно роденденот на нивниот син Јавуз.

Парот кој беше во брак 10 години одлично се забавувале на роденденот на нивниот син и покажаа и покрај тоа што се разведени се во одлични односи.

Српската пејачка Емина Јаховиќ прозборе за моментите како згаснал бракот помеѓу неа и турскиот пајч Мустафа Сандал, со кој беше во љубов 14 години, а во брак 10.

Тоа не беше ни малку лесно искуство, а денот кога ставивме крај на бракот вечно ќе го паметам. Отидовме на суд и за 15 минути ставивме точка на нешто кое траело 14 години. Се разделивме цивилизирано. Од тогаш поминаа шест месеци, а Мустафа и јас се трудиме да имаме нормален однос, поради децата“, раскажа пејачката за српските медиуми.

Емина и Мустафа спогодбено се договориле и за старателството над синовите, деветгодишниот Јаман и шестгодишниот Јавуз. Децата останаа со мајката. Сѐ додека биде сама, Емина добива месечна надокнада 3,000 евра, а ако повторно се омажи. ќе загуби право на неа.

Претходна статијаБолно дете со магаре оди на училиште или пешачи по три часа ВИДЕО
Следна статијаЈелена Карлеуша се предомисли, не го напушта „Гранд“ – Познато е и кога се враќа