Се огласи и кандидатката која Карлеуша ја нападна: Јас можам да го променам фустанот, но ЈК никогаш нема да знае да пее

Пејачката Јелена Карлеуша во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ честоко ја нападна кандидатката Мира Медан.

По жестоката кавга на социјалните се мрежи се огласи и сопругот на кандидатката.

Сега на социјалните мрежи се огласи и самата Мира која во својата објава не ја поштеди пејачката и нејзината афера со босанскиот фудбалер.

„Голем поздрав до сите оние кои ме подржуваат во мојата работа и она што се случува во „Ѕвездите на Гранд“. Сакам ова да престане. „Ѕвездите на Гранд“ се за мене минато и едно ново искуство во најгледаното шоу.

Жално е што во такво натпреварување веќе не е важно пеењето, туку кој како се облекол.

Мислам дека покажав како се пее и како се однесува. Добренамерните критики можам да ги прифатам, но и не понижувањата. На никој ништо лошо не кажав, сите ги почитувам.

Драго ми е што многумина го пофалија моето пеење.

П.С Јас можам да го променам фустанот, но ЈК никогаш нема да знае да пее. Тоа е голема вистина“ напиша кандидатката на социјалните мрежи.