За оваа тага нема лек – Лазиќ објави видео кое покажува каква е вистинската негова состојба

Пејачот Дарко Лазиќ после сообраќајната несреќа која ја доживеа на 23. откомври 2018 година, според видеото кое го објави, изгледа успешно закрепнува.

По тешката сообраќајна несреќа која ја доживеа Дарко Лазиќ тој празниците ги помина дома во кругот на семејството откако претходно излезе од бања.

Loading...

Пејачот по долгата пауза се врати и на социјалните мрежи, па така на Инстаграм ги изненади фановите.

Полека пејачот оздравува, а пред некој замина ја напушти болницата и замина на лечење во бања.

Во своето прво интервју за Телеграф, Дарко откри каква поука извлеков од се што му се случило.

„Памет во глава се следен пат“, јасно порача Лазиќ.

По електротерапијата, пејачот со насмевка на лицето се поздравил со новинарите, а на прашањето како е одоговрил:

„Идеме на подобро, повторно ќе застанам на нозе“ изјави Лаизќ.

Дарко откри како реагирал кога дознал дека ќе биде татко по вторпат.

„Бев најсреќен тоа ми даде уште поголема мотивација да се вратам“, изјави некогашниот победник на „Ѕвездите на Гранд“.

На прашањето дали свртел нов лист во животот тој даде потврден одговор.

„Веќе одамна. Прво мајка ми, па останатите. На човек ќе му дојде памет кога ќе доживее вакво нешто“.

Неговиот менаџер и пријател, кој цело време беше со пејачот и неговото семејство додека во болница се бореше за живот, објави на својот Инстаграм профил снимка која многумина воодушеви.

Видеото може да го видите на следниот линк