Се огласи Врањеш: Душко Тошиќ знаеше за мене и Јелена

0

Српската пејачка Јелена Карлеуша е во центарот на скандалот за кој веќе десетина дена пишуваат балканскиот медиуми откако во јавност излегоа нејзини експлицитни фотографии и преписки со фудбалерот Огњен Врањеш.

Огњен најпосле се огласи и стави крај на шпекулациите, пренесува „Ало“.

„Никогаш не сум бил фан и никој никогаш нема да може така да ме претстави. Душко знаеше за нашата афера, а јас не сакам повеќе да бидам дел од оваа приказна“ вели Огнен за „Ало“.

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ го прослави 34 роденден во Кина заедно сопругата Јелена Карлеуша и нивните две ќерки, Ника и Атина.

Во 2008 година, кога Тошиќ беше српски репрезентативец и фудбалер во Вердер, во роденденско интервју ја критикуваше, тогаш неговата сцршеница, Јелена Карлеуша, за честото споменување на поранешните момчиња во јавноста.

Ја критикувам, Јелена е брза на јазик. Ќе разговараме и ќе ги решиме работите, затоа што не може така брзоплето да споменува работи кои се случувале пред 8 години. Не сакам да спомнува никој друг маж дури е со мене. Тоа се сериозни работи кои носат последици.

Непотребно е, посебно во овој момент кога ние сме верени. Таа приказна беше објавена во таблоидите пред осум години и не треба мојата свршеница да зборува за тоа. Јелена се излета. Се надевам дека е свесна дека згреши, изјави тогаш Душко, во неговото роденденско интервју за „Курир спорт“.

Претходна статијаСобрала 15 000 евра и избегала – младоженецот и гостите измамени од невестата
Следна статијаВременска прогноза за наредните денови – Ни пристигнува нов студен бран