Се огласи Јелена Карлеуша од Кина – вака го прославува роденденот на сопругот ФОТО

Познатата пејачка Јелена Карлеуша, за која изминатиов период се крена голема прашина околу скандалот со фудбалерот Огњан Врањаш, на инстаграм каде може да се види дека таа ужива во хотелската соба во која е сместена заедно со сопругот Душко Тошиќ и двете малолетни деца.

Дали со оваа фотографија Карлеуша сака да им покаже на луѓето дека кризата во бракот со Тошиќ е веќе надмината оставаме времето да покаже, но едно е сигурно, а тоа е дека Карлеуша во моментов ужива во луксузен хотел во Кина каде игра нејзиниот сопруг.

Денеска нејзиниот сопруг го слави својот 34. роденден, па по тој повод и Карлешуа објави фотографија.

Поради моменталната медиумска афера во која се наоѓа, поедини медиуми го довеле во прашање настапот на Јелена Карлеуша на МАС, каде што требала премиерно да ја изведе својата нова песна.

Сега е потврдено дека таа сигурно ќе се качи на бината во Штарк арена.

Точка на шекулациите ставил ПР на Карлеуша Зоран Бирташевиќ кој на Твитер напишал:

“Биди хејтер, фрли лајк. МАС 29/01, што се претпоставува дека стихот е од новата песна на Карлеуша.

За овој настап и Карлеуша неодамна прозборела, кога на својата публика и ветила вистински спектакл:

“Очекувајте пукање од сите топови! Ќе корисиме се можна опрема и технологија. Јас многу се палам на тоа и имам тим на луѓе кои ќе се потрудат пред нас и после нас изведувачите да бидат како некоја врста опера”, изјавила неодамна пеачката.

Пејачката го прекина молчењето и се огласи после повеќе од 48 часа од последното обраќање на јавноста.

Пејачката која е во центарот на аферата поради експлицитните фотографии и пораки кои ги разменувале со фудбалерот Огњен Врањеш, а кои се појавија во јавноста, отпатува за Кина кај сопругот Душко Тошиќ и сега прв пат се огласи после повеќе од два дена.

Јелена на Инстаграм најпрво сподели видое снимка на која Душко си игра со нивната помлада ќерка Ника, додека во позадина се слуша и нејзиниот глас.

Карелуша потоа објави и фотографии од двете ќерки Ника и Атина од нивниот престој во Кина.

И Душко Тошиќ вчера се огласи по пат на социјалните мрежи и откри како навистина стојат работите, наспроти многу шпекулации за нивниот развод.

Освен што порача дека сега ќе бидат уште посилни, Тошиќ денеска на Инстаграм постави фотографија со Јелена и на неа „залепи“ смајли кое намигнува.

Претходно српските медиуми, повикувајќи се на близок пријател, објавија дека Душко Тошиќ контактирал со адвокат за што побргу да се разведе од Јелена.

Веднаш по тоа Тошиќ објави заедничка фотографија со Јелена и на неа емотикон како намигнува ,а сега и Јелена одговори од Кина за разводот. Таа на блиска пријателка и признала дека Душко веќе не и верува , а Врањеш и го уништил животот.

Претходна статијаВодителката на „Практична жена“ проговори искрено за проблемите во бракот
Следна статијаПутин ја испочитува традицијата – За Богојавелние нурна во студената вода ВИДЕО