Родителите се обидоа да ја уништат нашата љубов: Вики Миљковиќ прозбори за тешките моменти во бракот

Пејачката Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташка неодамна прославија 11 години брак, а нивната љубов трае 25 години.

Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташка денес важат за еден од најскладните бракови. Секогаш си даваат поддршка еден на друг, а во брак се 11 години.

Вики денес е во жирито на „Ѕвездите на Гранд“ каде заедно со нејзините колеги ќе биде ментор на кандидатите.

Во една прилика таа истакна дека нејзиниот сопруг ќе и го ослободи студиото и ќе и помогне во подготовка на пејачите.

Нивната љубов многупати имаше препреки, посебно на почетокот на кариерата кога нејзините родители сакаа да ги разделат.

„Потекнувам од строго семејство кое никако не сакаше да ја продолжам врска со Ташка. Иако бевме млади, тој имаше 22 години, а јас 19 одлучивме да се бориме.

Морам да признам дека борбата траеше долго време, но успеавме да останеме заедно благодарение на нашата љубов. По долго време се средија работите меѓу нашите семејства, изјави Вики.

Инаку, Вики е дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“ каде што често да има конфликти со Јелена Карлеуша.

Претходна статијаДенот пред Водици е голем и тежок ден – направете го ова и една желба ќе ви се исполни
Следна статијаЗа овие хороскопски знаци утрешниот ден ќе биде ДЕН НА СРЕЌАТА – Дневен хороскоп