Конечно се огласи и Душко Тошиќ по повод фотографиите на Јелена Карлеуша што се шират по медиумите

Јелена Карлеуша се најде во голем скандал кога на Божиќ се појавија вести дека популарната пејачка се разведува од сопругот поради допишувања со босанскиот фудбалер Огнен Врањаш.

Откако на Божиќ, српските медиуми објавија дека Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се разведуваат тие ја демантираа ова вест истакнувајќи дека со нивниот брак се е во ред.

Овие денови тоа е актуелна тема, а како причина за нивниот крај на бракот се зборува дека е фудбалерот Огњен Врањеш кој наводно и пратил порака на Јелена Карлеуша.

Имено, на социјалните мрежи се појавија екплицтни фотографии на кои е Јелена Карлеуша кои наводно пејачката ги праќала на фудбалерот.

По тој повод се огласи и сопругот на пејачката, Душко Тошиќ.

„Што да кажам, ќе бидеме уште посилни“ изјави Тошиќ.

Српскиот репрезентативец Душко Тошиќ, сопруг на познатата пејачка Јелена Карлеуша пораснал во селото Орловат, во куќа полна љубов и со многу минимални финансиски средства за живот. Родителите на Душко биле многу сиромашни па неговиот татко Милорад поради немаштија морал да го испрати во Дом за незгрижени деца, каде што се школувал, а воедно и тренирал спорт, а од тоа денес заработува милиони.

-Мојот Душко неколку години се школуваше во интернат и играше фудбал, таму имаше редовни оброци, а тоа е многу важно за дете во развој. Сега е многу успешен и ние сме многу горди на него. Го исполни својот сон. Живее во голем град. Јас и мојата сопруга сме стари, живееме овде затоа што ни е убаво.

Природата е околу нас, свеж и чист воздух. Ништо не ни фали, би сакале да ни трчаат внуките низ дворот. Незнаете вие колку убаво овде си играат Ника и Атина“, раскажува Милорад таткото на Душко, а пренесува српски Курир.

“Душко навистина имаше многу тешко детство. Неговите родители беа многу сиромашни, но се чесни и добри луѓе. Бидејќи сакаше да игра фудбал, татко му после основното училиште го однесе во Зрењанин и го даде во дом за да се школува и да игра фудбал. Кога и да дојдеше дома на родителите им ги бакнуваше рацете затоа што му ја исполниле желбата и го пратиле во интернат“, раскажал сосед кој инсистирал да остане анонимен.