Гледач го прашал Саша Матиќ зошто носи часовник, неговиот одговор ги запрепасти сите

0

Во една од емисиите на Огнен Амиџиќ тој прочитал навредлива порака на еден гледач која била упатена кој Саша Матиќ.

– Ако Саша може да носи часовник, јас можам да носам прслуче по дома, напишал твитерџијата.

Матиќ на ова културно му одговорил и ефектно го спуштил одговарајќи дека секојдневно носи часовник а не само на спотовите. Потоа го допрел часовникот и го кажал точното време.

Популарниот српски пејач, Саша Матиќ ретко кога се појавува во јавност со неговото семејство, а исто така избегнува и да говори за својот приватен живот.

Сепак, тој може да се пофали со убаво семејство кое е плод на неговиот брак со сопругата Ангелина со која е веќе скоро две децении.

Нивната постара ќерка, Александра веќе има 14 години, а помалата Тара е на 11 годишна возраст.

– Семејството е компасот кој ве води. Тоа ве инспирира да достигнете големи височини, дури и откако повремено ќе паднете, стои под оваа фотографија од семејството Матиќ.

Претходна статијаЦиклонот Бојана доаѓа кон Македонија – метеоролозите очекуваат температури и под -20 степени
Следна статијаЗа да привлечете пари и среќа направете го ова – Бидете во 2019 задоволни и богати