ФОТО Жената на Митар Мириќ досега не е видена во јавност: Ќе ве изненади нејзиниот изглед

Легендарниот фолк пеач Митар Мирич на својата официјална страна објави фотографија од својата сопруга и мала внука.

Изгледот на сопругата на славниот фолкер досега беше непознат, а мора да признаеме дека навистина е убава.

Веројатно тоа е причината зошто Митар секогаш е насмеан на фотографиите, а богами и на спотовите и на емисии.

Како што може да видите, сопругата на Митар која се вика Сузана е вистинска дама.

Инаку на на новогодишно снимање на РТС Снежана Ѓуришиќ и Митар Митиќ се скарале, а револтираната пејачка во еден момент и пцуела по колегата.

Имено, Снежена се обидувала да биде во прв ред за да ја сними камерата, а и во исто време и Митар Мириќ се туркал да биде во прв ред.

„Што се туркаш, да те е**м?, удри Снежана по колегата, а се тоа отиде во етер и гледачите новогодишната програма можеа да слушнат.

Претходна статијаЗошто никако не треба да се загрева автомобилот во место за време на минусни температури
Следна статијаСите ја знаеме Јелена Спенџарска, но не и каде живее – Погледнете го нејзиниот дом и семејство ВИДЕО