Свекрвата со свадбен подарок за снаата вреден 80 илјади долари

0

Луксузни обетки, произведени од страна на француската компанија за сувенири Van Cleef & Arpels, носеше Priyanka Chopra за време на дел од прославите по нејзината венчавка со Ник Џонас во Индија. Според Бомбај тајмс, тие се подарок од мајката на пејачот.

Денис Џонас потрошила 79.500 долари за да купи обетки што се жолто злато. Освен нив, свекрвата на Пријанка ѝ купила многу друг накит за да ја направи среќна за нејзината свадба. Обетките, кои се покриени со 170 камења, се направени од 6,7-каратно злато. Стилската изработка е познат стил на индиски накит.

Според индиските традиции, семејството на мажот ја дарува идната снаа со накит како знак на почит. Поголемото количество женски орнаменти “зборува” за неговото потекло. За време на тридневните свадбени ритуали, Пријанка промени неколку различни комбинации накит.

“Една од најважните работи во нашиот однос е односот меѓу нашите семејства што ја почитуваат туѓата вера и култура. Затоа планирањето на свадбата како заедница беше неверојатно “, рече актерката.

Како што веќе напишавме, Пријанка Чопра и Ник Џонас се венчаа на 1-ви декември. Двајцата собраа роднини и пријатели во палатата Умаид Бхаван во Јодхпур. Имаа две церемонии – хинду и христијанска – со неколку свадбени фустани. Прославите на нивниот брак, кои започнаа по Денот на благодарноста, беа вистинско задоволство за окото.

Претходна статијаСе запознале во автобус: Емилија е жената која ја сака 35 години, но на почеток доживеал ладен туш
Следна статијаНа изненадување на сите – Дарко Лазиќ го закажа својот прв настап