Пејачката Росана Сариќ Тодоровска го покажа своето најголемо богатство

0

Македонската пејачка Росана Сариќ Тодоровска со своите фанови сподели фотографии од тоа како накитила пред празниците.

Таа објави фотографија од својата елка, но и од внукот, кој е најголемото богатство на пејачката.

Погледнете:

Фолк-пејачката Росана Сариќ-Тодоровска на својот фејсбук-профил објави слика од внукот Ноах облечен како Дедо Мраз. Ноах има пет месеци и е син на ќерката на Росана, Ивана и на нејзиниот сопруг, Англичанецот Џејмс.

Фолк-пејачката често објавува слики од внукот, но сега првпат сподели слика на која се гледа неговиот лик. Пријателите не штедеа комплименти, а за Ноах рекоа дека е ист како татко му, дека е преслатко бебе, дека има прекрасни очи и дека е „само за да го изедеш“.

Претходна статијаКонечно голема среќа во семејството Лазиќ: Откриен датумот на венчавката на Дарко и Марина
Следна статијаНеда Украден: Добри фраери на естрадава се Чолиќ, Бреговиќ и Владо Георгиев