До сега не сте ги виделе: Јелена Карлеуша има двајца помали браќа

0

Јелена Карлеуша минатата година со семејството и пријателите прослави 10 години љубов со сопругот Душко Тошиќ, а помеѓу гостите беа и нејзините двајца браќа.

Родителите на Карлеуша Драган Карлеуша и Дивна се разведени, а Драган од вториот брак ги има синовите Иван Карлеуша (25) и Никола Карлеуша (16), кои неверојатно личат на татко им.

Погледнете како изгледаат браќата на познатата пејачка:

Славната српска пејачка и фудбалскиот репрезентативец ни сами не можат да се начудат како дошол момент до такво нешто. Јелена карлеуша објави дека за Нова година ќе пее на две места во Белград.

Интересно е дека нејзиниот сопруг Душко постојано ќе биде со неа, односно ќе ја вози од хотелот до клубот.

Меѓутоа, тоа не е нешто кое ќе го направат за првпат, но затоа им се случува друга необична работа.

Јелена и Душко се пофалија дека за првпат по 12 години врска и брак се споиле на цели два месеци да бидат константно заедно.

Инаку, Душко моментално има пауза во Кина, така што може максимално да ужива во времето со семејството.

Пејачката открива дека нејзиниот сопруг, кој игра за кинески прволигаш и заработува 5.8 милиони, умее за зачисти и по дома.

Јелена Карлеуша вели дека нејзиниот сопруг веќе неколку дена е во Србија и дека ужива со семејството.

Иако е дојден на одмор, Душко практикува да се занимава со домашни работи.

-Морам да го пофалам својот маж кој утрово ги облече ќерките, ги однесе на училиште и кога се врати сакаше да ги мие чиниите, но слушнав врева од кујната. Не знаеше да ја уклучи машината, па сакаше рачно и се му падна на земја. Така да знаете дека и милионерите мијат садови додека жените спијат, вели Карлеуша за српски „Ало“.

Претходна статијаНикогаш нема да погодите кое е вистинското име на Миле Китиќ
Следна статијаХороскопските знаци на кои им е судено да направат сериозни пари во животот