Цеца ќе стане баба, се жени Вељко (ФОТО)

Љубовата врска на синот на пејачката Цеца Ражнатовиќ според српските медиуми, уште на почетокот изгледаше ветувачки. Ја открија врската јавно, па следеше запознавања меѓу смејствта, запросувањето…

Родителите на идната снаа на пејачката се воодушевени од зетот и со нетрпение го чекаат денот кога својата сакана ќе им застане пред олтар.

И самата Цеца се огласи по тој повод.

-На мојата среќа и нема крај. Се радувам за децата и би сакала син ми да ми ја подари таа среќа, вели популарната српска фолк пејачка за српските медиуми.