Миа Костова: У ПМС сум, ама имам да ви кажам една ствар, уствари две ствари

0

Статус на Миа Костова:

“Имам да ви кажам една ствар. А тоа се две ствари: не можам никако да си објаснам дали е до веков или млатењето пари што у френдови имам 460 генијалци од деца што посетуваат извесни курсеви и дигаат пехари на 5 години а уште газ не знаат да избришат?

Не озбилно? Ја сум изглеа нешто откачена шо не сфаќам како у наше време имаше по едно такво дете. Сеа све сами генијалци, 6ти ден хоум ми е пун со ‘браво, на мама генијален мозок’ Мојов уште не знае да каже ‘Р’.

Друго, сакав да ви кажам дека оние блогерските Баленсијага патики шо ги носите у разни бои се најгрдо достигнуче на мода и не, не се работи за вкусови, пошо да беа од пазар немаше да ги шетате со гучи фустаните. У пмс сум, али тоа не праи разлика.”

Претходна статијаЗоран Заев: Амнестијата не е прифатлива, може да има само помирување
Следна статијаРангелова: Доста ми е од вашите интриги и сплеткарења – давам оставка од претседател на Унија на Жени