Специјален ден во семјството Црнокрак, Мики објасни се во неколку збора (ФОТО)

0

Поранешниот модел и сопственик на модната агенција „Црнокрак“, Мики Црнокрак, верувале или не има 54 години. На својот фејсбук-профил тој објави фотографија со ќерките Нина и Моника од домашната прослава на едне роденден, па им се заблагодари на пријателите за роденденските желби.




Мики Црнокрак инаку не изгледа како да има 54 години, а добрата форма тој ја одржува со здрава исхарна, со вежбање и со сопорт. На неговиот Фејсбук профил има доста слики од зимските спортови кој тој ги сака и ужива во нив.

Сопруга на Мики е Светлана Црнокрак која е поранепна манекенка и важи за една од најубавите жени кај нас во Македонија. Тие двајца векат дека се запознале каде на друго место, ако не на модна ревија и тоа во Битола.




Тоа се има случено една и пол година пред нивната свадба, која се одржала на 11 октомври во 1997 година. Црнокрак имаат изјавено дека овој убав ден, свадбата ќе ја паметат по неповолните временски услови, големиот дожд кој не им пречел, а старите ни им го протолкувале како добар знак за среќен и бериќетен брак.




Светллана Црнокарк, во eдно нејзино скорешно интервју за Женски магазин, зборуваше за убавината, за тоа каква убавина има денес, а каква имало некогап, порано. Зборуваше за филтрите на Инстаграм и за тоа дека денешната убавина е различна од онаа во нејзино време.




-Многу е тешко, речиси невозможно да се врати времето и стандардите во убавината. За мене на пример најубави жени биле и секогаш ќе бидат славните глимици Ава Гарднер, Мерлин Монро, Елизабет Тејлор, Софија Лорен..не бадијала старите за некоја убава жена кажувале дека е убава како глумица…

или од манекенките незаборавната постава на Синди Крафорд, Клаудија Шифер, Линда Евангелиста…Тоа е онаа класична убавина која за жал веќе ја нема. Сега преовладува комерцијалната убавина на социјалните мрежи,




Oнлајн убавина која треба да привлече што повеќе лајкови и следачи на социјалните мрежи, а е далеку од она класична и традиционална убавина. Но, сепак и едната и другата убавина не би била комплетна доколку не се покаже и нешто од внатре“, вели Светлана.

Исто така , Цветлана зборувала за својот карактер. Сите ја знаат како културна и љубуезна дама, а тоа се глда и по нејзините Тв појавувања, а таа рече кои и се маани и добри особини.




-Јас својата маана ја сметам во исто време и како доблест. Голем перфекционист сум во во се она што го работам.Сакам да ми биде све скоцкано под конец, средено, профи сработено и навреме.




Тоа и го очекувам од другите што во денешно време е малку тешко и често пати ми пречи.А од друга страна пак го сметам и за доблест. Доколу не би била таква не би успеала и не би била тоа што сум денес“, вели Цеце Црнокрак.

Мики и Светлана се родители на две ќерки, Моника и Нина Моника вече има манекенско искуство како мајка и, таа има победувано на некои избори за убавина, а Нина има 10 години. Токму за роденденот на најмалата ќерка, Мики објаби слика со неа и напиша: Среќна 10-ка Нина татина.




На сликата се глда дека крушата под круша паѓа, Ниан еубавица на мама и тато и на сестра си.

 

Претходна статијаСе огласи сестрата на Васил Атанасов и раскажа за неговите последни денови: Сол и леб ќе јадеме со внуката, сами сме, а Васе гладен си замина (ФОТО)
Следна статијаОва е мајката на фолкерката Сани, таа откри важна семејна приказна поврзана со неа (ФОТО)