Ова е мајката на фолкерката Сани, таа откри важна семејна приказна поврзана со неа (ФОТО)

0

На почетокот од ноември, семејството на македонската фолк-пејачка Сања Сани Гроздановска ќе има причина за славење, а е беше роденденот на нејзината втора ќерка Ева.
Сани на социјалните мрежи сподели фотографија од своите ќерки и прославата во нивниот дом, на која присуствувале членовите од семејството, кога Ева наполни 3 години. Принцезата на мама и на тато наскоро ќе наполни 4 години.

„Постои дата која не се заборава! А, тоа е дата кога една мајка ќе роди ангел како тебе Ева!!! Среќен 3-то роденден ангелу мој“, напиша пејачката во опис на фотографиите.
Фолк пејачката летово беше актуела по уште дно нешто. Таа објави дека по втопр пат е пози-тивна на вирусот, и тоа за една нецела година, всушност, за изминатите седум месеци. Сани за ,,Фокус” појаснува дека лесно поминала и дека е на домашно лекување.
Таа во една прилика раскажа како го запознала својот сопруг Мартин, во Слободен печат но пред да даде изјава рече дека медиумите, ниту луѓето не би требало да ги интересира нејзиниот приватен живот кој како и секој друг, не е бајка.

– Како да им објаснам на сите дека понекогаш не е интересно толку транспарентно јавноста да добива секакви информации за мојот приватен живот. Мојот сопруг е идеална комбинација за предизвик. Него го запознав на една добра свирка… хаххаа на мојот настап во една скопска кафеана.
А за запознавањето можам да кажам дека се уште ни трае. Ние секојдневно си откриваме нови улоги што ни ги наметнува животот и обврските. Идеалност не постои. Затоа бајките се приказни за мали деца.

Ајде да уживаме во времето и да оставиме целата јавност да ужива во она што јас го работам. А сопругот ? Тој е моја обврска и така нека остане – изјави познатата пејачка.
Знаеме дека Сања Гроздановска или популарната Сани важи за еден од најдобрите македонски забавувачи кога се фолк пејачките во прашање. Нема кафеани каде што пее Сани, да нема супер штимунг и добра атмосфера.

Од друга страна, атрактиувната кумановка исто така е позната по својот смисол за хумор. Сани речиси редовно споделува досетливи коментари, шегобијни цитати или зјадливи поговорки и тоа најчесто – на своја сметка. Но, кога ќе ја „чепнат“ каде што не треба, шегобијната фолкерка и тоа како знае да се налути.
И тоа како умее да го возврати ударот и тоа онаму каде што е „најниско“. И тоа јавно и отворено и без предрасуди, на социјалните мрежи… Зашто ако на се’ што ти се случува само се смееш, Сани очигледно смета дека нема да ти се случи онаа:
„Кој последен се смее – најслатко се смее“ , туку напротив, еден ден ќе те најдат… „насмеан“!“, објави во една прилика Вистина.

Таа е среќна семејна жена, и освен сопругот и двете ќерки нејзина голема потпора е и мајка ѝ Благица, која во една прилика ја покажа на социјалните мрежи и откри колку ѝ важна и колку направила убави нешта за неа.
-Ова е мојата мајка! Мојата мајка не изгледа сите па и внуците, и правнуците! Мојата мајка никогаш не се жалеше на умор, чување деца нејзе и беше хоби да се дружи со сите нив!!! Онае нај сакана БАБИЦКА!!! ОНА Е БАБА БАЦКА!!!“

Претходна статијаСпецијален ден во семјството Црнокрак, Мики објасни се во неколку збора (ФОТО)
Следна статијаПозната причината зошто Лепа Брена престанала да ја дружи Гоца Божиновска