Позната причината зошто Лепа Брена престанала да ја дружи Гоца Божиновска

0

Фолк пејачката со македонско потекло, Гоца Божиновска, ја искуси улогата на мајка уште во средно училиште. Тогаш таа ја добила ќерката Јелена, а малкумина знаат кој е нејзиниот татко.

Имено, Гоца го има детето со композиторот Раде Вучковиќ, кој тогаш бил оженет. Сепак, Раде му се колнел на таткото на Гоца дека е лу-до вљубен во неа, иако веќе имал семејство. Но од тоа не излегло ништо.

Гоца била без работа, без пари и со скр-шено срце, па ја оставила Јелена кај своите родители. Нејзината ќерка пораснала со баба додека нејзината мајка пеела по кафани за да заработи. Неколку години подоцна родила уште две деца во врската со Зоран Шијан..

Бојана Родиќ, снаа на пејачката Гоца Божиновска и избраничката на нејзиниот син Мирко Шијан, се породи и го роди својот син Зоран во август годинава. Среќната вест ја споделија ќерката на Гоца Божиновска и пејачката Јелена Вучковиќ, која ја сподели фотографијата на Мирко и Бојана на Инатаграм и напиша:

– Станав тетка! Се роди малиот Зоки! Многу ве сакам! Среќниот татко Мирко, исто така, веста ја објави на Инстаграм, каде што прво ја сподели фотографијата на Бојана, ја потврди среќната вест, а потоа им се заблагодари на сите за честитките.

Синот на славниот пар го доби името по покојниот татко на Мирко, Зоран Шијан, исто како што внукот на Бојана, Жеjко Ражнатовиќ, синот на нејзината сестра Богдана и Веjко Ражнатовиќ, го доби името по Аркан.

Пејачката Гоца Божиновска, која стана горда баба, исто така за Блиц изјавила. „Ви благодарам многу за честитките, нема поголема радост и среќа. Станав баба, се помина добро. Славиме, луѓето веќе доаѓаат во мојата куќа.

Гоца Божиновска наводно е лута и повредена затоа што дознала дека Лепа Брена се оддалечила од неа поради децата, поточно поради синот Шијан.

Како што се вели во приказната, главна причина за раскинувањето на пријателството е синот на Божиновска, кој последните години се сели во пробле-матично друштво, па Брена не му дозволила на својот најмлад син Виктор да се дружи со него и затоа се дистанцирала и самата од Гоца.

– Веќе не читам ни вести ни ништо затоа што веднаш се нервирам. Нема да ја коментирам Брена или таа ситуација. Па, не ми е гајле што велат. За таквите глупости дека син ми е виновен што јас и Брена веќе не сме добри како порано – рекла Гоца, но затоа нивната заедничка пријателка ја откри вистинската позадина.

– Брена, Гоца и Сања Ѓорѓевиќ беа трио кое беснееше со години. Тие патуваа насекаде заедно и беа неразделни. Меѓутоа, кога децата пораснале и завршиле училиште, Мирко паднал во малку попро-блематично друштво, а тоа на Брена не ѝ се допаднало.

Таа била информирана и кога тој учествувал во некои неубави работи. Бидејќи Стефан и Виктор многу се дружеа со Мирко и излегуваа заедно, Брена раскина пријателство со Гоца поради нив двајца.

Едноставно им забранила да излегуваат и да се дружат со Мирко, а со Божиновски на убав начин престанала да се дружи – изјавил заеднички пријател.

Претходна статијаОва е мајката на фолкерката Сани, таа откри важна семејна приказна поврзана со неа (ФОТО)
Следна статијаСите познати беа на отварање на „Ист Гејт Мол“, само една беше главна, еве и зошто (ФОТО)