Атиџе ги среди забите – Турунџиева објави слика од нејзиниот нов изглед (ФОТО)

Откако почнаа да се дружат, евидентно е дека и на Атиџе Муратова, но и на Сузана Турунџиева, почнаа да им се случуваат убави работи во животот.
-Кога се запознавме, ништо не си ветивме една на друга. Одевме чекор по чекор до целта. Нас некако ни се препрелетоа енергиите, направивме една супер конекција. Ние сме многу раслиќни ако земеш да не анализираш.
Но, од женски аспект сме многу слични. Таа ја има сромноста, трпеливоста, ведрината која што е во дефицит во ова наше лудило. Се повеќе луѓе се грижат за интереси, се повеќе ги врзуваат зделки и можности да заработат едни од други.
Нас ништо не не врза такво. Апсолутно ништо, јас бев растеретена од таа комерцијална страна јас да бидам покрај Атиџе и таа да биде покрај луѓето коишто ја препознаваат нејзината љубов, и не случајно тимот на „Медена земја“ ја одбрал баш Атиџе“, рече неодамна Турунџиева во „Магазин“ на Сител.
-Јас не сум сретнала некој што толку многу ја сака Македонија колку Атиџе. Таа со толку многу голема љубов зборува за својата земја. И навечер кога си седиме често пати, и си фантазираме„, рече Сузана.
Таа изјави дека фантазира да оди на егзотини места, и кога на Атиџе ќе ѝ покаже некој егзотичен остров, таа ѝ вели: ти не знаеш колку е убаво дома, во Македонија, по нашите планини, ако ги одиш пеш.
-Јас не сум во некоја финансиска благосостојба, да можам да ѝ го сменам нејзе животот на многу подобро, зборувам од аспект на тоа да ѝ обезбедан животни услови, бидејќи и јас сум таа што ги нема во моментов.
Јас сум еден самохран родител, кој живее под кирија, кој живее од една плата, и немам ништо на свое име. Но, јас имам огромна желба да го правам светот подобро место за живеење, и онолку колку што можам да ги обединувам добрите луѓе„, рече Сузана.
Сузана Турунџиева влијаеше на одлуката на Атиџе, да поработи и на својот физички изглед. Така неодамна, Сузана на својот профил на социјалните мрежи објави фотографија од разубавувањето на нејзината другарка:

„Огромно БРАВО за вештите раце на Еми и Тео од најдоброто фризерско студио Соник“, напиша Сузана и објави слики од нив двете како се средуваат.
Атиџе сега има нова феризура, шминка, и воопшто не личи на оаа Атиџе со шамија на главата што целиот свет ја запозна преку документарецот Медена земја, Атиџе од селото Бекрилија која е последната жена, одгледувач на диви пчели во Југоисточна Европа.“

Пред три дена, двете се пофалија со нов момент од трансформацијата на Атиџе. Турунџиева повторно објави фотографија од заедничката посета на стоматолог, кој се погрижи за забите на Атиџе Муратова.
„Не постојат случајни насмевки.. Постојат само насмевки за кои се заслужни добрите стоматолози“, напиша Сузе.