Објавена слика на Цеца со мајка ѝ која крие посебна приказна

0

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, по подолг временски период, на јавноста и го претстави своето ново момче Богдан Срејовиќ, со кого е во врска веќе некое време.

Цеца одлично се сложува со наследничката на Богдан, ќерката од неговиот претходен брак, Искра, и бидејќи и двајцата не сакаат скијање, деновите на крајот на јануари ги поминуваа на Копаоник играјќи на снегот.

Многумина со ентузијазам ја дочекаа веста дека Цеца е вљубена, бидејќи пејачката долго време не го коментираше својот емотивен живот. Ражнaтовиќ е вдовица скоро две децении, а во меѓувреме немаше сериозна врска.

Судејќи според фактот дека таа е многу често со своето ново момче, дека ги запознало неговото семејство и ќерка од првиот брак, се чини дека оваа врска е сериозна.

Со цел да открие кои се изгледите за нешто посериозно меѓу Цеца Ражнатовиќ и Богдан Срејовиќ, тимот на порталот „Србија денес“ ја контактираше Весна Ривас, која направи астролошка анализа на овој пар.

Цеца минатата година влезе во судбоносна година, па и се случија многу убави работи, раѓање на внуче, многу прослави и се роди љубов.

Оваа година е година на бројот пет во кој е исклучено Цеца да се омажи до крајот на оваа година, тоа е во нејзиниот код.

За неа се откриваат многу вистини, па така оваа година Цеца ги откри своите емоции. Реѓање, втор брак, но во позрели години – вели Весна.

– Богдан и Цеца се кармички поврзани, тие се многу добра врска и оваа врска не треба да се пропушта. Богдан е многу приврзан за неговата мајка, жените му значат многу во животот, тој е голем шармер и успеа да заврши многу работи во животот со помош на харизма, а тоа ја привлече Цеца.

Таа не може да сака човек кој не е паметен и лидер. Овој човек е мудар и кариерист, тој е многу способен.

Двајцата се многу хармонични, ги обединува емоцијата и страста. Еј, Цеца го запозна со своето семејство, излезе со него јавно, тоа значи многу. Тоа мораше да дојде до израз – откри Весна.

Весна откри што според прогнозата ги очекува Цеца и Богдан во врската, како и препреките што ги очекуваат. Весна изјави дека кај Цеца гледа дека ја очекува втор брак во позрелите години.

Иако Цеца се обидува да го скрие својот приватен живот од очите на јавноста, медиумите ѝ го следат секој чекор.

Неодамна, се појави фотографија од нејзината младост на Инстаграм, каде позира со нејзината мајка Мира.

На сликата и двете се облечени во црно и имаат кратка коса, па многу обожаватели на фолк дивата коментираат дека Цеца многу личи на нејзината мајка. „Иста мама“, „убави жени“, „убава мајка, и ти исто“, се само дел од коментарите на споменатата фотографија.

Она што, исто така, никој не можеше да го пропушти е големата насмевка на лицето на пејачката, по која и денес е препознатлива. Цеца во една прилика откри дека оваа слика е наpравена во едне посебен момент, кога таа од мајка си го добила највредниот животен совет, а советот се однесувал на љубовта.

Фото: Инстаграм принтскрин

Претходна статијаКомшиите на Здравко Чолиќ раскажаа во каква куќа живее и во што ѝ помага на жена му по дома
Следна статијаДимитри Попоски од Струга кој живее во Америка: Благодарение на д-р Жан Митрев, ден – денес му се радувам на животот