Комшиите на Здравко Чолиќ раскажаа во каква куќа живее и во што ѝ помага на жена му по дома

0

Славниот пејач Здравко Чолиќ е посветен на своето семејство, и тој го користи секој слободен момент да ужива во зеленилото на мирната област во која живее.

Тој сака да се релаксира со чаша вино и добар разговор, а соседите го опишуваат како вистински господин и домаќин.

Една од најголемите балкански sвезди, живее со сопругата Александар и ќерките Уна и Лара во елитниот, но и мирен дел од Белград, и тој се обидува да ја зачува приватноста на семејството во луксузната вила.

Го посетивме нивниот крај, а соседите не го кријат својот ентузијазам што честопати го среќаваат легендарниот пејач на улица или во блиските паркови.

– Здравко некако секогаш остануваше скромен и приземен, тој никогаш не се однесуваше како ѕвезда, туку како обичен човек, господин.

Ние сме од истата област, имам три деца и често ги носам во Кошутњак, во паркови и на игралиште, и таму го сретнав неколку пати со ќерка му Лара. Девојчето е воспитано, се гледа дека е добро воспитана и дека нејзините родители се грижеле за нејзиното воспитување, а Здравко ѝ е многу посветен.

Изгледа ужива да ја гледа како трча, игра и се дружи со децата, не е арогантна и не се однесува како децата на богатите луѓе – вели сосед што екипата на „Блиц“ го контактирала во близина на куќата на Здравко и открива дека пејачот не сака да се издвојува од другите:

– Дозволете ми да ви кажам, малкумина во паркот би го препознале Здравко. Тој е повлечен, става капа ако е поладно и воопшто не е наметлив. Секогаш ми е драго што го гледам.

Ме потсетува на моето детство, пораснав на неговата музика. Тој секогаш ја чуваше својата приватност, неговото семејство никогаш не излегуваше во медиумите, претпоставувам дека не сакаше да го наметне тој товар што им го носи на децата неговата слава.

Гледам дека луѓето го почитуваат, секогаш се среќни кога ќе го препознаат и тој има љубезен збор за сите. Не е ни чудо што остана големина сите овие години. Живееме во соседството и тука никогаш не сум слушнал некој да рече нешто грд-о за него.

Се чини дека на крајот сите го сакаат Здравко, а еден од соседите открива дека им е чест во соседството кога оваа балканска ѕвезда ги покани во неговиот дом.

– Неговата вила е добро обезбедена, има две порти, простран двор, вистинско уживање. Тој се дружи со неколку соседи, велат тие уживаат со него со добро вино во дворот кој е секогаш уреден, тој има градинари кои се грижат.

Понекогаш сака да ги засука ракавите, дури и да џогира за да ѝ помогне на сопругата. Честопати со сет приказни за спомените и растењето – ни раскажува еден сосед, додека неговата партнерка открива дека таа била гостинка на сопругата на Здравко во неколку наврати:

Ја познавам неговата сопруга Александра подобро од Здравко, таа е пријатна и нежна жена, прекрасна сосетка! Тие се хармоничен и убав пар.

Фото: Јутјуб принтскрин, Инстаграм принтскрин

Претходна статијаКајмакоски заврши во болница, пријателите открија зошто „пукна“ бракот со Кристина
Следна статијаОбјавена слика на Цеца со мајка ѝ која крие посебна приказна