Познатата водителка откри: Имав 37 килограми и се радував кога стигнав до 40

Популарната српска водителка Ксенија Бујишиќ, која важи за една од најубавите ТВ-личности, успеа да се избори со анор ексијата.

Во една прилика, таа ја отвори душата и откри дека, додека страдала од оваа болест, имала само 37 килограми, па се чувствувала како да нема воопшто сила.

– Јадев еднаш во неколку дена, така што телото ја губи потребата од храна и немав апетит. Кога ја сфатив сериозноста на ситуацијата, сфатив дека морам целосно да ја искоренам.

Се онесвестив и секој пат кога се случуваше, ги земав предвид следните неколку дена, а потоа се враќав на истото. Дејствував многу неодговорно кон она што ми е најважно, а тоа е моето здравје.

Многу е тешко да се ослободиме од какво било забол ување, а камоли од некоја што е поврзана со психата – беше искрена Ксенија во интервјуто што го даде за „Блиц“.

Како што откри тогаш, нејзината болест не била последица на диетата.

– Никогаш не држев диета затоа што никогаш немав проблем со тежината. Секоја девојка сака да изгледа слабо, но тенка е линијата кога таа нормална слабост се претвара во болест.

Многу е тешко да се ослободиме од какво било заболување, а камоли од она што е поврзано со психата – заклучи водителката, која потоа се пофали на Инстаграм дека по долго време, повторно има 40 килограми:

– После долго време вагата покажаа 40 килограми. Доказ дека кујната на баба и упорноста на дедото се решението за секого.

Анорексијо, обиди се некој друг пат, бидејќи оваа рунда е моја.

Денес водителката на временската прогноза на ТВ „Прва“ е мајка на малата Лора, на која ѝ го посвети секој слободен момент, а два месеци по породувањето се врати на работа.

Фото: Инстаграм принтскрин