Перо Камиказа лом ги направи колегите што ја пеат „Диpлада“ по ресторани: Бакшиш заработувате на песниве, не ли ви е срам

0

Познато исто рака е дека групата Меморија направи голем концерт во 2017 година како нивно големо обединување, а по тој повод Георгиевски раскажа:

-Половина бенд сме кумови меѓу себе: Поце Икономов, Ристо Самарџиев, Сашо Ангелов, Валентино Скендеровски, Бане Поповиќ и Димитар Мичо Божиков на ручек по една од пробите пред концертот.“

Потоа, групата одржа уште неколку концерти минатата година, а еден од нив, најгокемиот се одржа во „Борис Трајковски“, и за овој концерт тие беа наградени на Златна Бубамара.

Перо Камиказа со својот нов статус, лут се огласи на Фејсбук поврзано со песната „Дирлада“ која е голем хит на групата „Меморија“ и напиша:

Песната “Дирлада“ ја пријавиле дека се изведувала само во 30 ресторани и клубови низ Македонија. Истото е и со “Оган под звездите“и Нена.

Драги колеги кој свирите тезги и вие ресторани и дискотеки кај што илјадници пати ги вртите песниве и на бакшиш заработувате на песниве, не ли ви е срам наместо оние кој ги свирите ,да ги пријавувате вашите кој никогаш не сте ги ни свиреле и некој чул за нив.

Дали поминала свадба или веселба без Дирлада!?Колку бендови ја пеат “Оган под звездите“ по журки и клубови заедно со Нена???Нека ви служи на чест.

А ние ќе направиме нови песни за да може народот да се весели и да плаче!!!Вие?!Сами си знаете. Не се работи за пари бе шупци, туку за достоинство!!!!“, стои во статусот на познатиот музичар.

Претходна статијаНова снимка од Ламбе со кибpит во рацете, кажа за што може да му се најде (ВИДЕО)
Следна статијаРетка слика од Розета Аpсова со овие посебни луѓе, но пpиказната е тажна (ФОТО)