Лепа Брена на настап забележела чудна промена- веднаш заминала на лекар

0

Лепа Брена отсекогаш имала витка линија и нозе на кои многу жени можат да ѝ позавидат, а покажа и дека тоа не се менува со годините.

Брена знае да сподели фотографија од јахтата на која позираше во едноделен розов и бел костим за капење. Таа врза шал околу половината, така што нејзината вита става уште повеќе дојде до израз.

За време на нејзината исклучително долга и успешна кариера, Лепа Брена ги наполни стадионите и концертните сали до последното место.

Таа слета со хеликоптер, направи шоу со музичари на сцената и стана една од најголемите sвезди на сите времиња на овие простори.

Пејачката важи за исклучително убава жена која се негува со возраста со цел да ја задржи својата убавина што е можно подолго, но и да изгледа младо.

Јавноста скоро ја следеше како расте пред камера, а таа е запознаена со многу фотографии од нејзината младост.

Сепак, досега, никаде не е објавена скоро ниту една фотографија од Лепа Брена во нејзините тинејџерски години, а на оваа Брена не личи многу на себеси.

Во тоа време, Брена немаше идеја дека неколку години подоцна, цела Југославија ќе пее со ена на глас на глас и ќе го извикува нејзиното име. Таа ги задржа очите и насмевката до денес, но и нејзината убавина.

Лепа Брена доби признание за национален уметник на Србија и не крие дека е многу горда на него.

„Среќна сум што ја добив највисоката оценка, ова признание значи дека се следи мојата работа и се оценува мојата работа – вели Лепа Брена.

– Подготвувам нешто што не е поврзано со песната. Во моментов нема потреба да се зборува за тоа, бидејќи кога ќе ја започнеме целата приказна, убаво ќе објавиме – вели Брена.

Освен за нејзиниот нов бизнис, медиумите објавија дека Лепа Брена и Боба Живојиновиќ ја продаваат својата вила на Бежанијска коса за 2.000.000 евра. Ова прашање ја налути Лепа Брена, а лутината таа не ја ни криеше.

-Воопшто не знам чии се информациите, можеби вие знаете подобро од мене, но ве молам не се занимавајте со тие работи. Можете да објавиште нешто ако јас прво кажам, но немате право да измислувате – изјави Лепа Брена.

Новинарите ја прашаа и за гласините дека Александра Пријовиќ е повторно бремена, а Брена рече дека не е време да се зборува за тоа, а ако е вистина тоа ќе го објават и самите Александра и Филип.

Лепа Брена на еден свој настап забележала чудна промена кај себе, па решила потоа да оди на преглед.

Иако претходно имала некои здравствени проблеми, не се откажала и продолжила да се бори. Брена е решена да го стори тоа, бидејќи видела што е можно доколку болестите не се лекуваат навреме.

Затоа веднаш реагирала на навестувањата за нејзините симптоми и отишла на преглед. Со оваа намера, таа продолжи да живее здрав живот, а ги инспирира и другите да го прават истото.

Имено, таа при еден настап забележала дека раката и помо дрела, па го префрлила микрофонот на другата. Цело време била професионална, го завршила настапот и веднаш реагирала.

Брена открила дека боледува од тром бофи лија откако била лекувана на VMA, каде и била дијагностицирана зат ната вена на десната рака. Оттогаш, таа мораше да се прилагоди на нејзиниот нов живот.

Ја променила исхраната, се грижи за килограмите и редовно вежба. Таа беше изненадена кога дозна за нејзината состојба, иако веќе имаше искуство со широк спе ктар на здравствени проблеми, од скр шени раце до скрш ени колена.

Откако била неподвижна 12 дена, тим од експерти успеале да поправат 70 отсто од нејзината вена и 100 отсто од нејзината аксиларна вена.

– Бев на терапија, лежев практично неподвижна 12 дена, со раката стоена во една положба, ме хранеа, ми даваа вода.

Тоа ми беа првите 12 дена од некаков одмор каде, благодарение на навистина одличната екипа на стручњаци во ВМА, успеаја да ме рехабилитираат и отворат 70 отсто од вената – изјави во една прилика Лепа Брена, а ова го објави Свет плус.

Претходна статијаГоран Алачки објави специјални слики со своите деца, Грациела и Благоја, не живеат во ист град но ги носи во срцето
Следна статијаСе налути Славчо- Метео и најави: Ќе им биде срам пред својот праг да излезат на тие што ми љубоморат!