Србите веќе закажаа тезги за Нова година, еве кој е рекордер во цена и кој ќе лапне пари како за два стана во Белград за само неколку часа

0

По укинувањето на епидемиолошките мерки, некои пејачи во Србија работат речиси секоја вечер без пауза бидејќи младите сакаат да се забавуваат.
Има и такви изведувачи кои за само час и половина до два часа ставиле во џеб преку 10.000 евра, а имињата ги добила екипата на Нова.рс.

Некои од најбараните рапери дефинитивно се Буба Корели и Јала Брат. Сараевското дуо не престанува со работа, па и без претерана реклама го исполнува клубот до последно место. Нивните настапи се претежно со млада публика, а за 45 минути во два блока заработуваат 15.000 евра.
Според пресметките на сајтот, Буба и Јала за три часа изведување на нивните хитови на сцена заработиле 30.000 евра. Сепак, не е целата нивна заработка затоа што еден дел е на раководството, а остатокот на тимот луѓе кои се во приказната со нив.

Што се однесува до фолкерите, тие имаат малку поинаква приказна од раперите. Нивниот блок обично трае еден час, а понекогаш и половина час подолго.
Цената на Ацо Пејовиќ од 10.000 евра наводно скокнала на 12.000 евра. Ниту тие 2.000 евра веќе не им пречат на клупските сопственици, бидејќи во интерес на сите е тој да им пее, бидејќи неговите настапи никогаш не се празни.

Неодамна ја објави песната „Кажи која е жената“, која ја посвети на својот кум и пријател, познатиот поп менаџер Боро Лалевиќ, кој си замина минатата година како последица на коронавирусот.
Теодора Џехверовиќ варира со цена од 9.000 до 10.000 евра. И ако многумина мислеа дека нема да направи ништо во кариерата бидејќи одреден период беше учесник во реално шоу, се забавуваше со песни и спотови и направи нешто невидено на овие простори.

Се уште не се знае хонорарот на Јелена Карлеша, но сигурно е дека не е под 10.000 до 15.000 евра.
Сепак, многумина велат дека кога станува збор за неа, сопствениците на клубовите не ни бараат пари. Единствено прашање овде е Јелена која инаку избира каде ќе настапи.

Александра Пријовиќ сериозно почна да работи. Нејзиниот настап чини 10.000 евра, а таа е една од најплатените помлади пејачки кои дојдоа од натпреварот „Ѕвездите на Гранд“.

Иако има повеќе од два месеци до Нова 2023 година, српските пејачите наводно веќе закажале настапи во најлудата вечер, па многу од нив од еден концерт ќе заработат и по неколку десетици илјади евра.
Прославата на 2023 година значително ќе се разликува од претходната, бидејќи пејачите очигледно добро ќе се забавуваат“, објави Информер во Србија.

Како што се пишуваше неодамна, значително пораснаа цените на „обичните“ тезги, а со тоа и новогодишните, кои обично се неколкукратно повисоки.
Саша Матиќ договорил новогодишна тезга во Виена со брзина на светлината, но наводно за неа нема да наплати 50.000 евра како лани, туку десет илјади повеќе, 60.000 евра.

Аца Лукас до крајот на годината ќе има бројни настапи меѓу кои и концерт во Белградска Арена, а годината успешно ќе ја заокружи со новогодишен концерт во луксузен хотел во главниот град, за 80.000 евра.
Како што се наведува понатаму, Ацо Пејовиќ е и во завршна фаза од преговорите за дочекот кој годинава ќе го наплати исто како и другиот Аца, 80.000 евра.

Наташа Беквалац пред неколку дена се врати од американската турнеја и веројатно затоа се уште не го прецизирала местото на настапот, но како што открива извор близок до пејачката, по 31 декември таа ќе биде потешка за 40.000 евра.
Трендот со цените го следи и Александра Пријовиќ, па вредноста на нејзиното појавување во празничната ноќ годинава наводно скокнала на 40.000 евра.

Милица Тодоровиќ резервирала место во познат клуб во Штутгарт, а за вечерта наводно ќе заработи 25.000 евра.

И покрај тоа, Светлана Цеца Ражнатовиќ и понатаму е рекордерка. Како што е познато, пејачката и годинава, кога ќе закаже концерт за добредојде, наводно ќе наплати ангажман во износ од 100.000 евра, колку што е приближно вредноста на два помали стана во Белград.

Претходна статијаИзгледа како девојче- Ова е мајката на Кристина Арнаудова, дали пејачката личи повеќе на неа или на татко ѝ Гоце? (ФОТО)
Следна статијаЖенава едноставно не старее – дури и на оваа возраст, многу нејзини колешки од естрадата можат да и позавидат