Огњен Амиџиќ проговори зошто Цеца не му гостува во емисија и искоментира дали има проблем со Карлеуша

Јелена Карлеуша последнo беше гостинка во емисијата Амиџи шоу на крајот на 2018 година. Огњен Амиџиќ откри некои детали поврзани со таа епизода, кои беа многу коментирани
Огњен Амиџиќ (46) е подготвен за нови деловни предизвици и нова сезона на неговата авторска емисија „Амиџи шоу“.

Пред сезоната што ја подготвуваше, славниот водител зборуваше за Телеграф џетсет за тоа што ги чека гледачите, како и за теми за кои досега не зборувал.
– Секоја наредна сезона е потешка од претходната бидејќи луѓето се навикнуваат на стилот и на се, така што треба постојано да менувате и да освежувате нешто.

Се надевам дека ќе успееме да освежиме се со некои нови лица и се надевам дека вирусот нема да не спречи, тоа е најголемиот проблем.
Искрено се надевам дека ќе се справиме со таа ситуација и подготвени сме да преживееме.

Имаме, се разбира, нови рубрики и игри, предизвици. Односот ќе биде поинаков во однос на претходната сезона, се надевам дека, пред се, здравствените околности ќе бидат добри – рече Огњен на почетокот на разговорот за Телеграф.
Новинарите ги интересираше дали секогаш беше задоволен од тоа кога заврши шоуто.

-Тоа е составен дел од работата, не е секогаш доволно добро, секогаш би сакал да биде подобро. Понекогаш е одлично, понекогаш нешто неочекувано излегува добро. Многу работи се случуваат.
За мене, сите емисии се во живо, 95% од емисиите што ги правам одат во живо, а потоа, за време на шоуто, некој се вознемирува, добива информации, кажува нешто погрешно, понекогаш не сум доволно расположен и не искористете ја ситуацијата на најдобар можен начин за добра атмосфера. Ова се стапици, особено кога се оди во живо.
И покрај сите новини, и приватно и на деловно ниво, гледачите во студиото на Огњен немаа можност да ја видат Цеца долго време, како и нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ.

На прашањето зошто, водителот рече:

– Не знам … Треба да ги прашате нив тоа, искрено не знам. Имаше приказна дека треба да дојде, остана дека ќе слушнеме и ќе се договориме, но после тоа, искрено, не се слушнавме. Нема проблем од моја страна, треба да ги прашате.
По долгогодишна забрана за ТВ Пинк, Јелена Карлеуша гостуваше во Огњен на 25 декември 2018 година, по што повторно не се појави на розовата телевизија.

Емисијата во која тогаш гостуваше Јелена беше повеќе од коментирана и предизвика бројни реакции, а Огњен сега раскажа како од оваа гледна точка гледа на нејзиното гостување.
Отворен сум за сите, го немам тој проблем. Јас сум навикнат на таква емисија, само што таа емисија беше во посебни околности, многу посебна, и снимив две емисии тој ден, пред она што се емитуваше вечерта.
Бев малку повеќе изморен и едноставно не стигнав до крајот на некои приказни, поради различни околности што не ме засегаа, искрено. Се на се, шоуто предизвика, се разбира, огромни реакции, но тоа секогаш се очекува кога таа гостува – истакнува Амиџиќ, а кога го прашавме дали повторно ќе ја викне Јелена, тој одговори:
– Па, ако се исполнети некои услови, некогаш … немам проблем со никого.“

Претходна статијаМаја Оџаклиевска подмладена, освежена, изгледа како девојка (ФОТО)
Следна статијаВесна Бејби откри зошто ѝ пречи што сите одат по парите и по моќта (ФОТО)