Лила ја откри својата најголема животна желба (ФОТО)

Лила Филиповска, долгои години е дел од квизот Се или нешто, а во една прилика зборувапе за својот прооект.
-Во овие 9 сезони имало навистина интересни натпреварувачи и интересни случки за паметење, но јас би издвоила цела една емисија, не само случка. И не само јас туку целата јавност. Тоа е емисијата со натпреварувачот Берзат од Велебрдо. Целата емисија беше, смешна, забавна, со многу позитивна енергија , тоа е исклучително интересен човек со многу жувотни приказни.. Од Берзат научив и нов збор „канаќисавме“!“, рече Лила во Женски магазин.
Филип е дете какво што отсекогаш посакував и фала му на бога што ги услиша моите молитви. Има 26 години и е проект менаџер за продажба проџект во Центарот за неформално образование Creative Hub и е исклучително самостоен. Заедно растевме и сѐ учевме така што имаме исклучително близок однос и секогаш сме тука еден за друг!“, рече таа за својот син.
Водителката Лила Филиповска два пати вплови во брачните води, еднаш со таткото на нејзиниот син Филип, Златко Филиповски, а потоа и со Орце Димитровски гитаристот од групата „Арија“.

Изгледа дека Лила повеќе не верува во брак, а доказ за тоа е една фотографија што ја прикачи на социјалната мрежа Инстаграм.
„Ако видите кај мене некој прекрасен статус што го слави бракот и слично, да знаете дека ми го хакирале профилот“ е цитатот во кој се пронајде убавата водителка и симпаично се пошегува со своите следачи.
Лила често на социјалните мрежи знае да сподели и фотографии од нејзиниот син единец, кој сега тргна по нејзините стапки. Во опис на нивните заеднички фотографии секогаш има некоја шега во нивни стил со која ја засмејуваат јавноста. По повод еден негов роденден таа напиша емотивна порака за него.
„Моја прва среќа, моја љубов, моја поддршка ,моја десна рака, мој свет, мое сѐ …најсреќен роденден…..те сакам“. напиша водителката под фотографијата под која се редеа и честитки од нејзините фанови.
Лила неодамна целата блескаше, на промоцијата на својата нова песна, дуетот со Филип Пешевски.

„Тешко мене без тебе“ е дует темата кои ја снимија Лила и младиот и талентиран пејач Филип Пешевски.
– „Тешко мене без тебе“ е прекрасна композиција која ми легна од прво слушање. Филип е младо момче на кое му претстои блескава кариетра. Драго ми е што сум дел од неговите почетоци – вели Лила.
Пешевски е автор на музиката и текстот, а аранжманот е на Роберт Билбилов. За песната е реализран и видео клип во режија на „Томато продукција“. Во улога на продуцент, за првпат се јавува Зоран Василвски -Фаци.

На промоцијата. Лила облекла провокативно фустанче со чипка, а по сторињата се гледа дека како вистинска ѕвезда нејзиниот соработник Спасе ја земал од дома и заедно заминале на промоција.
Лила неодамна одмараше во Турција, а сега одмара во Охрид од каде што ја откри својата најголеа животна желба: Само оставете ме покрај вода, друго ништо не барам“, рече Лила.

Претходна статијаГерманија размислува наскоро да ги укине сите мерки – клучниот министер кажа кога би можело да се случи тоа
Следна статијаМарија Шерифовиќ фатенa во костим за капење во друштво на овој маж, ужива во базен (ФОТО)