Семејството Ражњатовиќ слави, поради бебето, Анастасија соопшти прекрасни вести

0

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца е секогаш интересна за јавноста, особено откако таа и нејзиното момче Ѓорѓе Куљиќ, бизнисмен од Нови Сад, купија два стана во луксузна зграда во центарот на Белград, ексклузивно дознава „Ало“.

Како што објави Ало, становите се наоѓаат на два спрата, и во рамките на новоизградениот комплекс. Анастасија и Ѓорѓе живееја во Нови Сад, во семејната куќа Кулиќ, последните две години.

Иако ги имаа сите услови за живот, вклучително и надворешен базен, тие одлучија да се осамостојат и да започнат да живеат без своите родители”, рече изворот блисок до овој пар за „Ало.“

Срцето на пејачката го освои младиот бизнисмен Ѓорѓе Куљиќ, со кој Ражнатовиќ реши по долгогодишната врска да започне заеднички живот во српската престолнина, каде што заедно купија недвижнина.

За разлика од градскиот метеж во кој живее Анастасија, семејниот дом на Куљиќ е сместен во мирна населба во Нови Сад со поглед кон Дунав. Екипата на емисијата „Папарацо лов“ пред неколку месеци го сними имотот на кој живее момчето на Анастасија.

Иако камерата не можеше да ѕирне во рајот кој се крие зад големата порта, Ражнатовиќ во една прилика на следбениците им покажа во каков луксуз ужива нејзиното момче.

Пејачката не крие дека родниот град на момчето го сака колку што го сака и Белград и дека во текот на претходните години постојано се движела на споменатите локации.

„Многу ми годи енергијата на Нови Сад. Животот се одвива многу поспоро отколку во Белград, што им пречи на многумина кога ќе дојдат за првпат, а мене тоа ми е голем плус.

Белград е многу поголем, побрзо се живее, се нема многу време за ништо“ – раскажа порано Анастасија. Имено, додека го пиеше првото утринско кафе, младата пејачка покажа дека домот на Куљиќ располага со простран двор и базен.

За потсетување, Ражнатовиќ откри дека неодамна купила стан во српската престолнина каде ќе живее со момчето, но и истакна дека тоа нема да биде нивно постојано живеалиште, бидејќи постојано ќе се движат на релација Белград – Нови Сад.

Анастасија Ражнатовиќ е многу блиска со нејзината мајка која сама ги воспитуваше неа и брат ѝ Вељко.

Младата музичка ѕвезда објасни зошто е горда на својата мајка и откри од што се откажала Цеца заради своите деца со цел да ги поведе на вистинскиот пат. „Таа се откажа од сè затоа што е поинаку кога двајцата родители се грижат за растењето на своите деца. Самохран родител треба да носи сè сам на грб.

Мајка ми е цел живот јавно изложена на многу работи. Сето тоа ја отежнуваше ситуацијата, бидејќи беше со голем притисок во јавноста, но Цеца мораше да биде и добра мајка.

Јас сум многу горда на неа, секогаш и засекогаш – рече Ражнатовиќ и испрати силна порака до сите самохрани мајки: Мајка ми најдобро може да го каже тоа, бидејќи таа е таа што го помина тој тежок период од животот.

Но, кога ќе се сетам на мајка ми и нејзиното искуство, би им порачала да бидат силни, да им бидат најголема поддршка и пријатели на своите деца, и сè ќе биде како што треба. Децата ќе знаат како да го ценат тоа“, откри Анастасија

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ го прослави својот 23-ти роденден во еден белградски ресторан. На гала прославата присуствуваа нејзините најблиски – семејство, пријатели, роднини, соработници.

Гламурозната забава беше подарок од нејзината мајка Цеца, која се обиде да ѝ ја исполни секоја желба на нејзината наследничка, додека момчето на Анастасија, Ѓорѓе Кулиќ, ја изненади пејачката со луксузното патување на Миконос, кое тој ѝ го подари за роденден, пишува Курир.

Инаку, Ражнатовиќ откри дека го пречекала роденденскиот ден во друштво на своето момче, но и нејзината мајка и дека заедно направиле здравица.

-Без изненадувања, бев дома со мајка ми и момчето. Наздравувавме со пијалок на полноќ, разговаравме, уживавме, но ништо спектакуларно.

Организираат нешто за мене секоја година, така што сигурно не би ме изненадиле, за мене е сосема во ред тоа да го сторивме толку суптилно.“

Анастасија, поголемиот дел од слободното време го поминува со својот внук Жељко Ражнатовиќ, кој ќе наполни една година за два дена.

Имено, синот на Веjко Ражнатовиќ и Богдана Ражнатовиќ ќе го прослави својот прв роденден на 3 јуни, а Анастасија откри дека нивното семејство се подготвува за прославата.

– Како се роди вчера, а тој прооде пред неколку дена. Зборуваше и веќе зборува мама, тато, дедо. Тетка рече еднаш и никогаш повеќе. Морам да му купам нешто, сепак, тој е близнак во хороскоп за неговата тетка и баба, рече таа во емисијата „Попладне со Стеван“ и откри дека планираат роденденска прослава и се многу среќни.

Каде ќе се одржи забавата и кој ќе биде таму од гостите, останува да видиме.

Претходна статијаПриказната на Татјана Стојановска и на Михаил е како љубовен роман (ФОТО)
Следна статијаГабриел синот на Амди Бајрам: Најобично моторче му купив на синот, не Порше