Исполнета голема желба на Шабан Шаулиќ, но за жал оваа радост не ја дочека (ФОТО)

Внукот на упокоениот пејач пејач Шабан Шаулиќ, фудбалерот Лука Аџиќ наскоро ќе стапне на лудиот камен.

Неговата идна сопруга, Александра Личина, со која чека бебе, објави слики од прославата на нејзината социјална мрежа Инстаграм, каде се собраа неколку нејзини блиски пријатели.

Причината за прославата беше двојна. Првенствено нејзината бременост, но и најавата дека наскоро ќе се омажи за нејзиниот избраник.

– Благодарам што си причината за смеењето. Знаете – напиша Александра, со емотиконот на срцето и симболот на вечноста. Лука неодамна ѝ се заблагодари на својата сакана за што објави на Инстаграм.

– На овој ден, сè започна, сакам да ти се заблагодарам за бескрајната љубов што ми ја даваш од ден на ден, сè е полесно покрај тебе, се чувствувам како најсаканата личност на светот.

Кога имам тешки моменти, секогаш го знаеш вистинскиот збор, секогаш си моја поддршка во сè и се уште ќе бидеш.

Денес е посебен ден за мене, запознав личност која е другиот дел од мене. Пред нас се многу убави моменти со нашата идна ќерка и знам дека ќе бидеш најдобрата мајка на светот.

Се радувам на сè што ќе дојде. Те сакам – воодушевено напиша Лукa. Да потсетиме, добрата вест за бременоста на Александра, пред извесно време, ја објави пејачката Илда Чаулиќ, тетка на Лука. Инаку, младиот фудбалер и неговата избрана Александра очекуваат девојче.

– Мојот сакан Лука и Александра наскоро ќе станат родители! Сите неизмерно гледаме напред и со нетрпение чекаме друга принцеза во нашето семејство. Те сака тетка ти – рече пресреќната Илда.

Лука Аџиќ е син на Санела Шаулиќ, постарата ќерка на Шабан и поранешен фудбалер Иван Аџиќ.

Една од желбите на Шабан Шаулиќ била токму да го гледа среќен својот драг внук и да игра на неговата свадба.

За жал таа радост не ја дочека, но внукот му ја исполни желбата и сега може да почива во мир.

Фото: Инстаграм принтскрин